Waterschap Limburg kondigt code geel af om droogte
ROERMOND (ANP) - Het Waterschap Limburg gaat zandzakken in beken en waterlopen leggen om het water vast te houden. Ook worden stuwen in de hoogste stand geplaatst. Dat alles vanwege de aanhoudende droogte. Het schap heeft in verband daarmee code geel afgekondigd. Dat betekent dat het schap extra alert is op het waterpeil in de Limburgse regio’s.
Ook de komende twee weken wordt volgens het schap geen regen van betekenis verwacht. Het opwerpen van zandzakdammen gebeurt dit jaar, na enkele experimenten vorig jaar, voor het eerst. Het voordeel is dat de zakken snel geplaatst en weggehaald kunnen worden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is in gebruik genomen, meldt het Rode Kruis. "De eerste vier mensen zijn binnen", laat een woordvoerder van de organisatie woensdag weten.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens WorldPride, van 25 juli tot en met 8 augustus, wordt Amsterdam een 'Rainbow City'. Meer dan vijftig iconische gebouwen in de hoofdstad zullen in die periode hun gevels verlichten of versieren met regenboogkleuren.
28 minuten geledenTILBURG (ANP) - Tussen Breda en Tilburg rijden geen treinen van 28 juli tot en met 8 augustus. ProRail werkt dan aan het spoor tussen de Brabantse steden. De NS zet bussen in en waarschuwt alvast voor langere reistijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren wordt er vaker ingebroken bij woningen. De politie registreerde in de eerste helft van dit jaar zo'n 10.000 inbraken, iets meer dan de 9800 gevallen in dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam herdenkt het overlijden van misdaadjournalist Peter R. de Vries vijf jaar geleden. Burgemeester Femke Halsema deelde woensdag hierover een bericht op sociale media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn er minder aanslagen met explosieven geweest in de Randstad en Oost-Brabant dan een jaar eerder. Wel vonden er in de rest van het land meer aanslagen of pogingen daartoe plaats met bijvoorbeeld illegaal vuurwerk of bommen. Dat blijkt uit cijfers die het ANP via een Woo-verzoek heeft opgevraagd bij de politie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 270.000 mensen hebben in de afgelopen maand een kortingspas aangeschaft waarmee ze in de zomer goedkoper met de trein kunnen reizen. Volgens de NS hadden ruim 80.000 van hen niet eerder een abonnement.
5 uur geleden