Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterschap Limburg kijkt terug op crisis rond overstromingen

Waterschap Limburg kijkt terug op crisis rond overstromingen

ROERMOND (ANP) - Waterschap Limburg presenteert dinsdagmiddag een evaluatie van de watersnoodcrisis in juli 2021. Centraal daarbij staat een onderzoeksrapport van het COT, het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement. Het waterschap presenteert daarmee als eerste een evaluatie van de grootschalige overstromingen in juli. De beide Limburgse veiligheidsregio's en Rijkswaterstaat komen waarschijnlijk later met een eigen evaluatie.

Onderzocht is onder meer wat goed en wat niet goed is gegaan bij de aanpak van de crisis, wat beter en anders had gekund en welke aanbevelingen het COT doet voor het waterschap. Bij de presentatie schuiven onder meer dijkgraaf Patrick van der Broeck en andere bestuurders van het schap aan.

In de stroomgebieden van de Maas en van zijrivieren zoals de Geul en de Roer moesten veel mensen door het snel stijgende water overhaast hun woning verlaten. Met name Valkenburg werd zwaar getroffen. Nog steeds kunnen veel mensen er niet terug naar hun woning, omdat veel schade niet is hersteld.

Meer uit Binnenland

NOS Jeugdjournaal wint Ere Zilveren Nipkowschijf

HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.

22 minuten geleden
Opvarenden gaan van boord bij aangemeerde Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.

30 minuten geleden
Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

1 uur geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
18 Amerikanen van Hondius aangekomen in quarantainecentra VS

OMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.

1 uur geleden
Uitstel evacuatie Hondius door harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.

1 uur geleden
Tata opnieuw beboet voor te hoge uitstoot schadelijke stoffen

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.

2 uur geleden