Waterschap houdt Limburgse dijken in de gaten nu Maas stijgt
ROERMOND (ANP) - Waterschap Limburg neemt maatregelen tegen het hoogwater van de Maas. Zo lopen in totaal zestig dijkwachten in een groot deel van het Limburgse stroomgebied inspecties, worden er pompen uitgereden en is in Arcen een doorgang in een dijk ten behoeve van het verkeer met schotten gedicht, maakte het schap vrijdag bekend.
Langs de Roer lopen weilanden onder water, onder meer Sint Odilienberg en omgeving, laat de gemeente Roerdalen weten. Rijkswaterstaat verwacht met name zondag een sterke stijging van de Maas, tot een afvoer van 1700 kuub per seconde bij Maastricht.
Vanaf 1500 kuub geldt een eerste alarmfase voor Rijkswaterstaat. De organisatie wordt echt opgetuigd zodra de afvoer meer dan 2000 kuub per seconde wordt. Maar die afvoer wordt niet bereikt, na het weekend gaat de Maas weer zakken, verwacht Rijkswaterstaat.
Aanhoudende regen
De oorzaak van de stijging van het waterpeil in de Maas zijn de aanhoudende regens in het stroomgebied en de smeltende sneeuw in de Ardennen. Met name zaterdag wordt, net als vrijdag, veel regen verwacht. Zondag wordt het een stuk droger, maar maandag en dinsdag nemen de kansen op neerslag weer toe, aldus Rijkswaterstaat. In verband met het hoogwater publiceert Rijkswaterstaat dagelijks een afvoerverwachting van de Maas.
Natuurbeheerders Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten sluiten verschillende natuurgebieden langs de Maas af voor bezoekers. Dat gebeurt uit voorzorg om vee en wild in de uiterwaarden meer ruimte te bieden. Het hoge water bekijken is voor veel mensen een geliefd uitje. Zeker in coronatijden kan dat leiden tot drukte en dus stressvolle situaties voor de dieren, zeggen de natuurbeheerders.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
10 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
11 uur geleden