Waterschap houdt Limburgse dijken in de gaten nu Maas stijgt
ROERMOND (ANP) - Waterschap Limburg neemt maatregelen tegen het hoogwater van de Maas. Zo lopen in totaal zestig dijkwachten in een groot deel van het Limburgse stroomgebied inspecties, worden er pompen uitgereden en is in Arcen een doorgang in een dijk ten behoeve van het verkeer met schotten gedicht, maakte het schap vrijdag bekend.
Langs de Roer lopen weilanden onder water, onder meer Sint Odilienberg en omgeving, laat de gemeente Roerdalen weten. Rijkswaterstaat verwacht met name zondag een sterke stijging van de Maas, tot een afvoer van 1700 kuub per seconde bij Maastricht.
Vanaf 1500 kuub geldt een eerste alarmfase voor Rijkswaterstaat. De organisatie wordt echt opgetuigd zodra de afvoer meer dan 2000 kuub per seconde wordt. Maar die afvoer wordt niet bereikt, na het weekend gaat de Maas weer zakken, verwacht Rijkswaterstaat.
Aanhoudende regen
De oorzaak van de stijging van het waterpeil in de Maas zijn de aanhoudende regens in het stroomgebied en de smeltende sneeuw in de Ardennen. Met name zaterdag wordt, net als vrijdag, veel regen verwacht. Zondag wordt het een stuk droger, maar maandag en dinsdag nemen de kansen op neerslag weer toe, aldus Rijkswaterstaat. In verband met het hoogwater publiceert Rijkswaterstaat dagelijks een afvoerverwachting van de Maas.
Natuurbeheerders Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten sluiten verschillende natuurgebieden langs de Maas af voor bezoekers. Dat gebeurt uit voorzorg om vee en wild in de uiterwaarden meer ruimte te bieden. Het hoge water bekijken is voor veel mensen een geliefd uitje. Zeker in coronatijden kan dat leiden tot drukte en dus stressvolle situaties voor de dieren, zeggen de natuurbeheerders.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten EnquĂȘte (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
9 uur geleden