Waterschap bouwt nooddijk bij Boxmeer
DEN BOSCH (ANP) - Waterschap Aa en Maas heeft zaterdagavond een nooddijk van drie kilometer lang aangelegd tussen de Brabantse gemeente Boxmeer en het buurtschap Groeningen. Dat was nodig om te voorkomen dat het achterland zou overstromen als de Maas zondag het hoogste punt bereikt.
De nooddijk loopt deels over grond van particulieren. Burgemeester Karel van Soest heeft daar speciaal toestemming voor gegeven vanwege de noodsituatie. Als het Maaswater weer is gezakt haalt het waterschap de nooddijk weer weg. Zondag wordt nog een opening tussen de nooddijk en de Maasdijk opgevuld, om te voorkomen dat rivierwater via de achterkant alsnog het land overstroomt.
Boxmeer heeft net als onder andere de gemeente Mook en Middelaar een noodverordening afgekondigd zodat toeschouwers waterwerkers niet in de weg lopen. Er zijn in het stroomgebied van de Maas in de noordelijkste punt van Limburg, bij Nijmegen en in Brabant ook tal van dijken en toegangswegen naar dijken afgesloten. Wie die afzettingen negeert kan een bon krijgen. De gemeenten roepen ramptoeristen op om weg te blijven. Zondagmorgen was het in Mook op de grens van Limburg en Gelderland al behoorlijk druk.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Middelbare scholen moeten kunnen kiezen uit betaalbare alternatieven en zelf kunnen bepalen of ze papieren schoolboeken, digitale boeken of een combinatie daarvan gebruiken. Dat vindt de VO-raad, de organisatie die de belangen van middelbare scholen behartigt. De raad steunt daarmee de oproep van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om een einde te maken aan verplichte koppelverkoop. Scholieren moeten volgens de ACM nu nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft 21 gemeenten onder toezicht gesteld, omdat ze te weinig asielzoekers opvangen. Ze moeten in de komende tijd duidelijk maken hoe ze alsnog aan de spreidingswet voldoen. Doen ze dat niet, dan kan de overheid een gemeente opzijschuiven en beslissen dat daar een asielopvang komt.
32 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - 31 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn door de Koninklijke Marechaussee op Schiphol aangehouden voor huisvredebreuk. Zij zijn, volgens een woordvoerder, op "vreedzame wijze" naar de uitgang begeleid. De arrestanten worden met een bus weggebracht. Het is onbekend waarheen.
33 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederland moet meer werk maken van de bestrijding van hepatitis B en C, vinden experts van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ze hebben een plan opgesteld om het aantal infecties met de virussen verder omlaag te krijgen. Daarin wordt onder meer gepleit voor het testen van meer mensen uit landen waar hepatitis nog relatief veel voorkomt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer is maandagochtend weer opgehangen in het Mauritshuis in Den Haag. Het portret is vijf weken in Japan geweest, waar het in Osaka deel uitmaakte van een tentoonstelling met werken uit het Haagse museum. Het schilderij is vanaf maandagmiddag weer voor bezoekers te zien.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een derde van de voedselbanken in Nederland kan niet genoeg vrijwilligers vinden, meldt Voedselbanken Nederland. Volgens de organisatie is het aantal vrijwilligers de afgelopen jaren wel gegroeid, maar is er nog steeds een tekort aan specialistische vrijwilligers. Dat zijn vooral functies waarbij specifieke kennis en structurele inzet nodig zijn, zoals logistiekcoördinatoren, bedrijfsleiders en mensen in de IT en HR.
5 uur geleden