Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters winnen na moeizame start toch ruim van China

Waterpolosters winnen na moeizame start toch ruim van China

PARIJS (ANP) - De waterpolosters hebben hun tweede groepswedstrijd op de Olympische Spelen van Parijs na een moeizaam begin toch ruim gewonnen van China met 15-11. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis stond halverwege de wedstrijd in het Centre Aquatique nog met 8-5 achter. In de tweede helft kwam Oranje alsnog los. Binnen vier minuten vielen er drie doelpunten en was het gelijk (8-8). In het vierde en laatste kwart liep Nederland tegen een moegestreden Chinese ploeg makkelijk uit.

Maartje Keuning en Sabrina van der Sloot waren de topschutters met drie treffers. De periodestanden waren 1-4, 4-4, 5-1 en 5-2.

Zaterdag won Oranje al overtuigend van het sterke Hongarije, waardoor de wereldkampioen van 2023 met twee overwinningen zo goed als zeker al geplaatst is voor de kwartfinales. Australië is woensdag de derde tegenstander.

Moeizaam spel

Nederland liet zich in de eerste periode aftroeven door het verrassend trefzekere China. De ploeg speelde lamlendig en stond na de eerste 8 minuten met 4-1 achter. Oranje grossierde in mislukte schoten, terwijl vrijwel elke worp van een Chinese speelster raak was. Alleen Brigitte Sleeking wist te scoren. Simone van de Kraats probeerde in de tweede periode met twee goals de achterstand te verkleinen, maar het spel van Nederland bleef moeizaam ogen. China behield vrij eenvoudig de voordelige marge van drie doelpunten (5-8).

In de derde periode begon het eindelijk te draaien bij Nederland. Iris Wolves, Keuning en Kitty Lynn Joustra brachten Oranje binnen 3 minuten en 37 seconden langszij (8-8). Maartje Keuning zette Nederland daarna met een fraai boogballetje op voorsprong, 9-8. Dat was het sein om China te overrompelen.

Meer uit Sport

Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

2 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

3 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

3 uur geleden
Wiebes sprint naar unieke derde zege op rij in Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.

5 uur geleden
Philipsen vervult met zege in Wevelgem langgekoesterde wens

WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.

6 uur geleden
Philipsen wint klassieker In Flanders Fields in de sprint

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.

6 uur geleden