Waterpolosters winnen na moeizame start toch ruim van China
PARIJS (ANP) - De waterpolosters hebben hun tweede groepswedstrijd op de Olympische Spelen van Parijs na een moeizaam begin toch ruim gewonnen van China met 15-11. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis stond halverwege de wedstrijd in het Centre Aquatique nog met 8-5 achter. In de tweede helft kwam Oranje alsnog los. Binnen vier minuten vielen er drie doelpunten en was het gelijk (8-8). In het vierde en laatste kwart liep Nederland tegen een moegestreden Chinese ploeg makkelijk uit.
Maartje Keuning en Sabrina van der Sloot waren de topschutters met drie treffers. De periodestanden waren 1-4, 4-4, 5-1 en 5-2.
Zaterdag won Oranje al overtuigend van het sterke Hongarije, waardoor de wereldkampioen van 2023 met twee overwinningen zo goed als zeker al geplaatst is voor de kwartfinales. Australië is woensdag de derde tegenstander.
Moeizaam spel
Nederland liet zich in de eerste periode aftroeven door het verrassend trefzekere China. De ploeg speelde lamlendig en stond na de eerste 8 minuten met 4-1 achter. Oranje grossierde in mislukte schoten, terwijl vrijwel elke worp van een Chinese speelster raak was. Alleen Brigitte Sleeking wist te scoren. Simone van de Kraats probeerde in de tweede periode met twee goals de achterstand te verkleinen, maar het spel van Nederland bleef moeizaam ogen. China behield vrij eenvoudig de voordelige marge van drie doelpunten (5-8).
In de derde periode begon het eindelijk te draaien bij Nederland. Iris Wolves, Keuning en Kitty Lynn Joustra brachten Oranje binnen 3 minuten en 37 seconden langszij (8-8). Maartje Keuning zette Nederland daarna met een fraai boogballetje op voorsprong, 9-8. Dat was het sein om China te overrompelen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
14 uur geleden