Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters vinden zelfvertrouwen terug op EK

Waterpolosters vinden zelfvertrouwen terug op EK

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters krijgen op het EK in Boedapest de bevestiging dat ze nog altijd tot de wereldtop behoren. De ploeg van bondscoach Arno Havenga bleef ongeslagen in de groepsfase, met als hoogtepunt de overtuigende zege op Spanje (10-6). In de jacht op titelprolongatie én een ticket naar de Olympische Spelen is Slowakije dinsdag de tegenstander in de kwartfinales.

"In het proces richting Tokio laten we hier weer zien wie we zijn", zegt Maud Megens, die in de Hongaarse hoofdstad 'ouderwets' op dreef is. "Het zelfvertrouwen is terug. Na het WK van vorig jaar dachten we even: zijn we het nu kwijt? Maar we krijgen hier de bevestiging dat dat zeker niet zo is."

De 23-jarige Rotterdamse maakte al zeventien doelpunten op het EK. Ze oogt scherper en fitter dan op het WK, waar heel de ploeg een vermoeide indruk maakte. Oranje stond toen in de kwartfinales tegen Spanje na iets meer dan 6 minuten al met 6-0 achter en kwam die klap niet meer te boven. Uit een kritische analyse van het toernooi kwam naar voren dat de speelsters vermoeid waren en dat de voorbereiding te wensen overliet.

Niveau stijgt weer

Nu de waterpolosters in het olympische jaar vrijwel dagelijks samen trainen in Zeist, voelt Megens het niveau weer stijgen. "Als je zo lang en vaak samen traint, haal je het beste bij elkaar naar boven. Niet alleen op tactisch gebied, maar ook fysiek en mentaal hebben we al veel stappen kunnen zetten. We zijn beter op elkaar ingespeeld, we weten precies elkaars kracht en voorkeuren in het water. We zijn ook fitter dan op het WK."

Megens heeft af en toe het gevoel dat ze vleugels heeft in het water. "Verdedigend staat het zo goed, dat ik als aanvalster vrijuit kan spelen." De klinkende zege op Spanje, als verliezend finalist van het WK al geplaatst voor de Spelen, voelde als een revanche. In de kwartfinales wacht nu het jonge Slowakije, de nummer 4 uit de andere poule. Op papier een eenvoudig klusje. "Maar als we te makkelijk aan deze wedstrijd beginnen, wordt het niks en houden we er ook geen goed gevoel aan over."

De Rotterdamse heeft haar studie en bijbehorende waterpolocarrière op de universiteit van Los Angeles een jaar stilgelegd, omdat ze met Oranje wil pieken op de Spelen. Als 12-jarige zag Megens thuis op televisie hoe de Nederlandse ploeg olympisch goud pakte in Peking. "In mijn dromen komen de Spelen soms al voorbij. Maar ik fantaseer er nog niet over. Dat komt pas als ik zeker weet dat we gaan. Mocht het op dit EK niet lukken, dan hebben we het OKT nog. En we kunnen nóg beter dan wat we nu laten zien, dat vertrouwen is helemaal terug."

Meer uit Sport

Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

8 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

9 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

11 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

12 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

14 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

14 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

17 uur geleden