Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters vinden zelfvertrouwen terug op EK

Waterpolosters vinden zelfvertrouwen terug op EK

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters krijgen op het EK in Boedapest de bevestiging dat ze nog altijd tot de wereldtop behoren. De ploeg van bondscoach Arno Havenga bleef ongeslagen in de groepsfase, met als hoogtepunt de overtuigende zege op Spanje (10-6). In de jacht op titelprolongatie én een ticket naar de Olympische Spelen is Slowakije dinsdag de tegenstander in de kwartfinales.

"In het proces richting Tokio laten we hier weer zien wie we zijn", zegt Maud Megens, die in de Hongaarse hoofdstad 'ouderwets' op dreef is. "Het zelfvertrouwen is terug. Na het WK van vorig jaar dachten we even: zijn we het nu kwijt? Maar we krijgen hier de bevestiging dat dat zeker niet zo is."

De 23-jarige Rotterdamse maakte al zeventien doelpunten op het EK. Ze oogt scherper en fitter dan op het WK, waar heel de ploeg een vermoeide indruk maakte. Oranje stond toen in de kwartfinales tegen Spanje na iets meer dan 6 minuten al met 6-0 achter en kwam die klap niet meer te boven. Uit een kritische analyse van het toernooi kwam naar voren dat de speelsters vermoeid waren en dat de voorbereiding te wensen overliet.

Niveau stijgt weer

Nu de waterpolosters in het olympische jaar vrijwel dagelijks samen trainen in Zeist, voelt Megens het niveau weer stijgen. "Als je zo lang en vaak samen traint, haal je het beste bij elkaar naar boven. Niet alleen op tactisch gebied, maar ook fysiek en mentaal hebben we al veel stappen kunnen zetten. We zijn beter op elkaar ingespeeld, we weten precies elkaars kracht en voorkeuren in het water. We zijn ook fitter dan op het WK."

Megens heeft af en toe het gevoel dat ze vleugels heeft in het water. "Verdedigend staat het zo goed, dat ik als aanvalster vrijuit kan spelen." De klinkende zege op Spanje, als verliezend finalist van het WK al geplaatst voor de Spelen, voelde als een revanche. In de kwartfinales wacht nu het jonge Slowakije, de nummer 4 uit de andere poule. Op papier een eenvoudig klusje. "Maar als we te makkelijk aan deze wedstrijd beginnen, wordt het niks en houden we er ook geen goed gevoel aan over."

De Rotterdamse heeft haar studie en bijbehorende waterpolocarrière op de universiteit van Los Angeles een jaar stilgelegd, omdat ze met Oranje wil pieken op de Spelen. Als 12-jarige zag Megens thuis op televisie hoe de Nederlandse ploeg olympisch goud pakte in Peking. "In mijn dromen komen de Spelen soms al voorbij. Maar ik fantaseer er nog niet over. Dat komt pas als ik zeker weet dat we gaan. Mocht het op dit EK niet lukken, dan hebben we het OKT nog. En we kunnen nóg beter dan wat we nu laten zien, dat vertrouwen is helemaal terug."

Meer uit Sport

Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

4 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

15 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

20 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

20 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

23 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

1 dag geleden