Waterpolosters verslaan Italië in doelpuntenfestijn: 18-17
SANTA CRUZ (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in hun tweede wedstrijd in de superfinale van de World League Italië verslagen. In een bijzonder doelpuntrijk duel won de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis op het Spaanse eiland Tenerife met één goal verschil: 18-17.
Oranje verloor woensdag zijn eerste wedstrijd. Regerend wereld- en olympisch kampioen Verenigde Staten was met 9-6 te sterk voor de Nederlandse ploeg, die op de WK eerder dit jaar het brons veroverde.
De wedstrijd tegen Italië ging behoorlijk gelijk op en beide ploegen scoorden makkelijk; de periodestanden waren 5-4, 5-4, 3-4 en 5-5. Nederland wist in de vierde en laatste periode de voorsprong van één doelpunt steeds vast te houden. Nina ten Broek maakte luttele seconden voor het einde de winnende treffer.
Beste speelster
Simone van de Kraats, goed voor drie treffers, werd na afloop uitgeroepen tot beste speelster van de wedstrijd. Lola Moolhuijzen was topscorer bij Nederland met vier doelpunten. Brigitte Sleeking scoorde drie keer.
Nederland en Italië speelden afgelopen zomer twee keer tegen elkaar om het brons op een titeltoernooi. Bij de WK in Boedapest was Oranje met 7-5 te sterk, maar in september op het EK in Split won Italië met 16-13. Canada is vrijdag de volgende tegenstander op Tenerife.
Het is de achtste keer sinds 2004 dat Nederland meedoet aan de Super Final van de World League. Oranje wist twee keer een medaille te winnen: brons in 2015 en zilver in 2018.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
46 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
5 uur geleden