Waterpolosters verslaan Australië in World Cup in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de eerste wedstrijd van het World Cup-toernooi in Rotterdam gewonnen van Australië. In het Zwemcentrum Rotterdam werd het 11-7 (1-2 4-2 2-2 4-1) voor de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis.
De waterpolosters kwamen in het eerste kwart op achterstand, maar zetten dat met een sterk tweede kwart recht en gingen met een 5-4-voorsprong de rust in. In het laatste kwart liepen de speelsters van Doudesis verder uit met nog vier treffers.
Brigitte Sleeking was topscorer bij Oranje met drie treffers. Iris Wolves en Lola Moolhuijzen scoorden twee keer. Vivian Sevenich, Maartje Keuning, Simone van de Kraats en Bente Rogge waren ieder een keer succesvol.
Waterpolo World Cup
De sterkste acht waterpololanden ter wereld bij de vrouwen strijden in Rotterdam, verdeeld over twee poules, om deelname aan de superfinale van de Waterpolo World Cup, de nieuwe naam van de World League. Nederland neemt het de komende dagen ook op tegen Griekenland (woensdag) en Hongarije (donderdag). Hongarije versloeg dinsdag Griekenland met 14-12.
De andere poule bestaat uit Spanje, de Verenigde Staten, Italië en China. Volgende week komen de acht teams nogmaals in actie in Athene. De beste twee landen van de poules plaatsen zich rechtstreeks voor de Super Final, die in juni wordt gehouden in Long Beach in de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
20 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
21 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
23 uur geleden