Waterpolosters verliezen weer in Canada
MONTREAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in Montreal ook hun tweede wedstrijd op het toernooi om de Canada Cup verloren. De ploeg van bondscoach Arno Havenga was kansloos tegen Rusland: 11-17 (2-4 1-5 4-4 4-4). Oranje begon het toernooi, dat door Havenga vooral wordt gebruikt om verschillende systemen en samenstellingen uit te proberen, met een nipte nederlaag tegen Canada (10-11).
Maud Megens maakte drie doelpunten tegen de Russinnen, Kitty Lynn Joustra, Rozanne Voorvelt en Simone van de Kraats gooiden ieder twee keer raak. Havenga hield onder anderen keepster Debby Willemsz en topspeelster Sabrina van der Sloot aan de kant. Oranje speelt in Montreal ook nog tegen China en de Verenigde Staten. De waterpolosters gaan daarna door naar de VS, om volgende week mee te doen aan het toernooi om de Holiday Cup. De trip door Noord-Amerika dient als voorbereiding op het EK van begin volgend jaar in Boedapest.
De Nederlandse mannen doen ook mee aan het EK. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer oefende de afgelopen dagen twee keer tegen China. In Rotterdam verloor Oranje met 10-9, in Katwijk wonnen de waterpoloërs met 18-13.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
33 minuten geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
17 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
17 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
19 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
19 uur geleden