
Waterpolosters verliezen weer in Canada
MONTREAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in Montreal ook hun tweede wedstrijd op het toernooi om de Canada Cup verloren. De ploeg van bondscoach Arno Havenga was kansloos tegen Rusland: 11-17 (2-4 1-5 4-4 4-4). Oranje begon het toernooi, dat door Havenga vooral wordt gebruikt om verschillende systemen en samenstellingen uit te proberen, met een nipte nederlaag tegen Canada (10-11).
Maud Megens maakte drie doelpunten tegen de Russinnen, Kitty Lynn Joustra, Rozanne Voorvelt en Simone van de Kraats gooiden ieder twee keer raak. Havenga hield onder anderen keepster Debby Willemsz en topspeelster Sabrina van der Sloot aan de kant. Oranje speelt in Montreal ook nog tegen China en de Verenigde Staten. De waterpolosters gaan daarna door naar de VS, om volgende week mee te doen aan het toernooi om de Holiday Cup. De trip door Noord-Amerika dient als voorbereiding op het EK van begin volgend jaar in Boedapest.
De Nederlandse mannen doen ook mee aan het EK. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer oefende de afgelopen dagen twee keer tegen China. In Rotterdam verloor Oranje met 10-9, in Katwijk wonnen de waterpoloƫrs met 18-13.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Serviƫ.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
16 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
17 uur geleden