Waterpolosters verliezen weer in Canada
MONTREAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in Montreal ook hun tweede wedstrijd op het toernooi om de Canada Cup verloren. De ploeg van bondscoach Arno Havenga was kansloos tegen Rusland: 11-17 (2-4 1-5 4-4 4-4). Oranje begon het toernooi, dat door Havenga vooral wordt gebruikt om verschillende systemen en samenstellingen uit te proberen, met een nipte nederlaag tegen Canada (10-11).
Maud Megens maakte drie doelpunten tegen de Russinnen, Kitty Lynn Joustra, Rozanne Voorvelt en Simone van de Kraats gooiden ieder twee keer raak. Havenga hield onder anderen keepster Debby Willemsz en topspeelster Sabrina van der Sloot aan de kant. Oranje speelt in Montreal ook nog tegen China en de Verenigde Staten. De waterpolosters gaan daarna door naar de VS, om volgende week mee te doen aan het toernooi om de Holiday Cup. De trip door Noord-Amerika dient als voorbereiding op het EK van begin volgend jaar in Boedapest.
De Nederlandse mannen doen ook mee aan het EK. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer oefende de afgelopen dagen twee keer tegen China. In Rotterdam verloor Oranje met 10-9, in Katwijk wonnen de waterpoloërs met 18-13.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
11 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
14 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden