Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters verliezen van Hongarije en missen finale WK

Waterpolosters verliezen van Hongarije en missen finale WK

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het wereldkampioenschap in Boedapest niet weten te bereiken. Het team van de Griekse bondscoach Evangelos Doudesis verloor in de halve finale van het voor eigen publiek spelende Hongarije, 12-13. Nederland, dat in de kwartfinale overtuigend had gewonnen van Griekenland, kan nog wel de bronzen medaille winnen.

Doudesis wilde naderhand niets weten van een teleurstelling. "Waarom zou ik teleurgesteld zijn?", zei hij bij de NOS. "We verliezen met één doelpunt verschil van een topland. Dat kan gebeuren, maar we hebben alles gegeven. Hongarije was misschien net iets beweeglijker dan wij en daar hebben wij niet goed op gereageerd. Dat heeft ons een paar doelpunten gekost. De fouten die we vandaag hebben gemaakt maken we de volgende wedstrijd niet weer. Dit team heeft in de afgelopen periode enorme stappen gemaakt. En dat zullen we blijven doen."

Oranje begon goed aan het duel en leidde na het eerste kwart met 3-2. In het tweede kwart trokken de Hongaarsen de stand gelijk (6-6), mede omdat Nederland het defensief wat lastiger kreeg. Wel wist keepster Laura Aarts, terug van weggeweest, zich meerdere keren te onderscheiden. Ze zou dat in het verdere verloop van het duel blijven doen. En dat bepaald niet voor de eerste keer in het toernooi.

Hongarije, in eigen buitenbad gesteund door een fanatieke aanhang, was ook in het derde kwart wat sterker. Toch hield Nederland in die fase de schade beperkt tot een achterstand van 10-11, onder meer dankzij twee doelpunten van Bente Rogge.

Vooral door toedoen van de zeer productieve Simone van de Kraats kwam de Nederlandse formatie in de slotfase bij 12-12 op gelijke hoogte. Daarna liep Hongarije opnieuw uit en leverde bij 12-13 achter een alles-of-niets offensief voor Oranje niets meer op.

De Verenigde Staten, de regerend wereld- en olympisch kampioen, wonnen in de andere halve finale van Italië, 14-6. Oranje verloor in de groepsfase nog van de favoriet.

Meer uit Sport

Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

4 uur geleden
Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

7 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

8 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

11 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

1 dag geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

1 dag geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

1 dag geleden