Waterpolosters verliezen ruim van olympisch kampioen Spanje
ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De waterpolosters van Oranje hebben tijdens de World Cup in het Griekse Alexandroupolis een duidelijke 16-8-nederlaag geleden tegen olympisch kampioen Spanje. In de eerste helft van de wedstrijd, een herhaling van de halve finale van de afgelopen Spelen in Parijs, hield de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis de schade beperkt tot 6-5. In de laatste kwarten was Spanje veel beter: 3-1 3-4 4-1 6-2.
Lieke Rogge, Tess van der Meer en Marit van der Weijden maakten allemaal twee treffers voor Oranje. Het team kwam tegen Spanje afgelopen zomer in Parijs nog terug van een 10-5-achterstand, maar verloor de strijd om een finaleplek na strafworpen.
De winnaar van olympisch brons speelt zondag nog tegen Australiƫ, waarvan het eerder in Griekenland met 11-9 won. De inzet is een zo goed mogelijke uitgangspositie voor de Super Final in april in het Chinese Chengdu.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
16 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
17 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
18 uur geleden