Waterpolosters verliezen ruim van olympisch kampioen Spanje
ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De waterpolosters van Oranje hebben tijdens de World Cup in het Griekse Alexandroupolis een duidelijke 16-8-nederlaag geleden tegen olympisch kampioen Spanje. In de eerste helft van de wedstrijd, een herhaling van de halve finale van de afgelopen Spelen in Parijs, hield de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis de schade beperkt tot 6-5. In de laatste kwarten was Spanje veel beter: 3-1 3-4 4-1 6-2.
Lieke Rogge, Tess van der Meer en Marit van der Weijden maakten allemaal twee treffers voor Oranje. Het team kwam tegen Spanje afgelopen zomer in Parijs nog terug van een 10-5-achterstand, maar verloor de strijd om een finaleplek na strafworpen.
De winnaar van olympisch brons speelt zondag nog tegen Australië, waarvan het eerder in Griekenland met 11-9 won. De inzet is een zo goed mogelijke uitgangspositie voor de Super Final in april in het Chinese Chengdu.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
31 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
3 uur geleden