Waterpolosters ten onder tegen Rusland in halve finales EK
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het EK in Boedapest. De titelverdediger verloor in een enerverende halve finale van Rusland na strafworpen.
Na reguliere speeltijd was de stand 7-7. Bij het nemen van de strafworpen misten Dagmar Genee en Sabrina van der Sloot, terwijl de Russinnen feilloos waren.
Het missen van de finale betekent dat de ploeg van bondscoach Arno Havenga zich nog niet heeft geplaatst voor de Olympische Spelen van Tokio. Met goud was een ticket zeker en een finaleplaats had mogelijk ook nog een startbewijs kunnen opleveren.
Kwalificatietoernooi
De onttroonde kampioen krijgt op het olympisch kwalificatietoernooi in maart in Italië de laatste kans om zich alsnog voor Tokio te plaatsen.
Oranje begon als lichte favoriet aan de halve finale. Het team was ongeslagen en met een reeks monsterzeges tot de laatste vier doorgedrongen. Maar Rusland bleek van een ander kaliber dan bijvoorbeeld Slowakije, dat met 22-2 werd weggespeeld in de kwartfinales.
Zenuwslopend
Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. De stand na de eerste periode was 2-2. Maud Megens en Sabrina van der Sloot scoorden. In de tweede periode liep Rusland uit naar 2-4, maar Megens en Iris Wolves brachten de stand voor rust weer in evenwicht: 4-4. Door treffers van Maartje Keuning en Van der Sloot nam Oranje in het derde kwart het initiatief over en was het ineens 6-4, maar nu kwam Rusland weer terug tot 6-6.
De vierde en laatste periode was zenuwslopend, maar ook loodzwaar. Brigitte Sleeking zette Nederland op 7-6, maar er was nog te veel tijd over voor een tegenoffensief. Maria Borisova zag het gaatje bij de uitstekend keepende Debby Willemsz en wierp de 7-7 erin. Megens probeerde het nog in de slotseconde, maar ze miste.
In de strafworpen waren Megens, Keuning en Sleeking wel scherp, maar Genee gooide naast en de bal van Van der Sloot werd gestopt door de Russische keepster.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
3 uur geleden