Waterpolosters ten onder tegen Rusland in halve finales EK
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het EK in Boedapest. De titelverdediger verloor in een enerverende halve finale van Rusland na strafworpen.
Na reguliere speeltijd was de stand 7-7. Bij het nemen van de strafworpen misten Dagmar Genee en Sabrina van der Sloot, terwijl de Russinnen feilloos waren.
Het missen van de finale betekent dat de ploeg van bondscoach Arno Havenga zich nog niet heeft geplaatst voor de Olympische Spelen van Tokio. Met goud was een ticket zeker en een finaleplaats had mogelijk ook nog een startbewijs kunnen opleveren.
Kwalificatietoernooi
De onttroonde kampioen krijgt op het olympisch kwalificatietoernooi in maart in Italië de laatste kans om zich alsnog voor Tokio te plaatsen.
Oranje begon als lichte favoriet aan de halve finale. Het team was ongeslagen en met een reeks monsterzeges tot de laatste vier doorgedrongen. Maar Rusland bleek van een ander kaliber dan bijvoorbeeld Slowakije, dat met 22-2 werd weggespeeld in de kwartfinales.
Zenuwslopend
Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. De stand na de eerste periode was 2-2. Maud Megens en Sabrina van der Sloot scoorden. In de tweede periode liep Rusland uit naar 2-4, maar Megens en Iris Wolves brachten de stand voor rust weer in evenwicht: 4-4. Door treffers van Maartje Keuning en Van der Sloot nam Oranje in het derde kwart het initiatief over en was het ineens 6-4, maar nu kwam Rusland weer terug tot 6-6.
De vierde en laatste periode was zenuwslopend, maar ook loodzwaar. Brigitte Sleeking zette Nederland op 7-6, maar er was nog te veel tijd over voor een tegenoffensief. Maria Borisova zag het gaatje bij de uitstekend keepende Debby Willemsz en wierp de 7-7 erin. Megens probeerde het nog in de slotseconde, maar ze miste.
In de strafworpen waren Megens, Keuning en Sleeking wel scherp, maar Genee gooide naast en de bal van Van der Sloot werd gestopt door de Russische keepster.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden