Waterpolosters ten koste van Canada naar kwartfinales WK
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de wereldkampioenschappen in Hongarije de kwartfinales bereikt. Oranje versloeg zondag in de tussenronde Canada met 10-7. De periodestanden waren 1-2 2-1 6-2 1-2.
Waar het in de eerste twee periodes nog gelijk op ging, liep Nederland in het derde kwart weg naar een marge van vier treffers. Die moest in het laatste kwart worden verdedigd tegen een aandringend Canada. Er was een hoofdrol voor keepster Laura Aarts die twee treffers moest incasseren, maar ook tal van reddingen verrichtte. Lola Moolhuijzen werd gekozen tot speelster van de wedstrijd. Met twee treffers had het talent Nederland in het derde kwart op een 5-3 voorsprong gezet.
De tegenstander in de strijd om een plaats bij de beste vier is Griekenland, dat net als Nederland vier jaar geleden in Gwangju strandde in de kwartfinales. De Nederlandse bondscoach Evangelos Doudesis treft daarmee dinsdag in Boedapest zijn landgenoten. De Griek volgde na de Olympische Spelen Arno Havenga op, nadat hij enkele jaren diens assistent was geweest.
Winst
Canada was kort voor het WK nog tegenstander van Oranje tijdens de zogenoemde uitzwaaiwedstrijd. Toen werd in Utrecht met 14-12 gewonnen. Beide landen hadden elkaar vorig jaar op de Spelen in Tokio ook getroffen. Ook toen won Nederland, dat in Boedapest na het eerste kwart tegen een 2-1-achterstand aankeek. Bente Rogge had tussen twee Canadese treffers door gescoord. Sabrina van der Sloot en Vivian Sevenich scoorden in het tweede kwart, waarin Canada eenmaal Aarts passeerde.
Daarna ging het hard met vijf Nederlandse doelpunten op rij: van Moolhuijzen (2), Kitty Joustra, Rogge en Simone van de Kraats. Tussen twee Canadese treffers door was ook Maxine Schaap een keer trefzeker. Canada voerde de druk in het laatste kwart op. Aarts moest vaak ingrijpen, maar het bleef bij twee tegentreffers waarna Van der Sloot in de slotfase nogmaals raak schoot.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De Zwitserse Moto3-coureur Noah Dettwiler vecht in een ziekenhuis in Kuala Lumpur voor zijn leven na een zware crash zondag in de Grote Prijs van Maleisiƫ. Artsen hebben de afgelopen uren verschillende operaties uitgevoerd en gezegd dat de 20-jarige coureur nog in kritieke toestand verkeert.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Sifan Hassan is opnieuw een van de vijf genomineerden om te worden verkozen tot beste atlete van de wereld in de categorie wegatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics bekend. Vorig jaar won Hassan de eretitel voor het eerst.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Lando Norris blijft ontspannen en gefocust op zichzelf, ook nu hij de leiding in het kampioenschap heeft overgenomen van zijn teamgenoot Oscar Piastri. Dat heeft de Britse McLaren-coureur gezegd na zijn zege in de Grote Prijs van Mexico waardoor hij 1 punt meer heeft dan de Australiƫr. Piastri verspeelde in de afgelopen races een ruime voorsprong.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de titelstrijd in de Formule 1 een nieuwe wending gegeven. De Brit van McLaren nam door een imponerende zege in de Grote Prijs van Mexico de leiding in het kampioenschap over van zijn teamgenoot Oscar Piastri, die als vijfde finishte.
1 dag geledenSANTIAGO (ANP) - De Nederlandse equipe op de WK baanwielrennen heeft de titelstrijd in Chili afgesloten met negen gouden medailles, twee zilveren en twee bronzen. Geen land kwam in de buurt op de piste van Santiago. Grootverdiener was Harrie Lavreysen die zondag op de sprint zijn vierde wereldtitel veroverde. Hetty van de Wouw kon op de keirin geen gevolg geven aan haar drie titels.
1 dag geleden