Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters sluiten Spelen af op zesde plaats

Waterpolosters sluiten Spelen af op zesde plaats

TOKIO (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de Olympische Spelen afgesloten op de zesde plaats. De ploeg van bondscoach Arno Havenga verloor in de wedstrijd om de vijfde plek met 14-7 van Australië (5-1 3-1 3-2 3-3).

Oranje wilde in Tokio voor een medaille gaan, maar werd in de kwartfinales verslagen door Hongarije (11-14). De waterpolosters waren daarna het liefste zo snel mogelijk terug naar huis gegaan, maar ze moesten nog verder spelen om plek vijf tot en met acht. "Ik snap echt niet waarom ze dit doen", zegt Maud Megens, een van de boegbeelden van de ploeg. "Dit is een soort van extra mishandeling."

De ploeg van Havenga won donderdag met 13-6 van China en stond daarom zaterdag opnieuw tegenover Australië, bijna twee weken geleden ook de eerste tegenstander in de groepsfase. De waterpolosters konden geen revanche nemen voor de nederlaag (15-12) van toen. Na de eerste periode keken ze al tegen een 5-1-achterstand aan. Oranje wist zich niet meer te herpakken, tot frustratie van Havenga langs de kant.

De 20-jarige Simone van de Kraats voerde haar totaal op de Spelen op naar 28 doelpunten. De linkshandige aanvalster wordt daarmee vermoedelijk de topscorer van het toernooi.

Dagmar Genee (32) en Nomi Stomphorst (28) speelden tegen Australië hun laatste interland. Zij stoppen als international. Genee en Stomphorst waren de afgelopen jaren betrokken bij alle successen van de waterpolosters, met als hoogtepunt de Europese titel in 2018.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

6 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

8 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

9 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

10 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

13 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

14 uur geleden