Waterpolosters sluiten groepsfase Spelen af met derde zege
TOKIO (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de groepsfase van de Olympische Spelen afgesloten met de derde overwinning op rij. De ploeg van bondscoach Arno Havenga, die al zeker was van een plek in de kwartfinales, versloeg Canada met 16-12 (4-4 4-3 3-2 5-3). Oranje gaat naar alle waarschijnlijkheid op de derde plek in groep A eindigen en neemt het dan dinsdag in de kwartfinales op tegen Hongarije, de nummer 2 van poule B.
De waterpolosters begonnen de Spelen met een nederlaag tegen Australië (12-15), maar herstelden zich met een zege op Spanje (14-13). Het duel met het zwakke Zuid-Afrika leverde een historisch grote zege op: 33-1. Tegen Canada, dat alleen nog maar van Zuid-Afrika had gewonnen, was de inzet de derde plek in de groep achter Spanje en Australië.
De 20-jarige Simone van de Kraats had met zes doelpunten een belangrijk aandeel in de zege.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
6 minuten geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
3 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
18 uur geleden