Waterpolosters sluiten groepsfase EK af met zege van 29-3
SPLIT (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben ook hun laatste groepswedstrijd op het EK in Split met grote cijfers gewonnen. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis versloeg Duitsland met 29-3 (9-0 7-1 7-0 6-2). Oranje eindigde met vijf overwinningen bovenaan in groep A en neemt het maandag in de kwartfinales op tegen de nummer 4 van de andere poule, Frankrijk.
De waterpolosters van Oranje scoorden er in de groepsfase lustig op los. Ze wonnen eerder al met grote cijfers van gastland Kroatië (22-6), Hongarije (13-4), Griekenland (13-8) en Roemenië (28-0). Hoewel Oranje al zeker was van de eerste plaats in de poule, deed de ploeg van Doudesis het ook tegen Duitsland zeker niet rustig aan.
Na de eerste periode stond het al 9-0 en de waterpolosters bleven daarna vrijwel al hun kansen benutten. Kitty Lynn Joustra was de topscorer met vijf goals. Sabrina van der Sloot, Maartje Keuning en Brigitte Sleeking gooiden ieder vier keer raak. De andere doelpunten kwamen van Ilse Koolhaas, Lola Moolhuijzen (beiden drie), Vivian Sevenich, Bente Rogge (beiden twee), Fleurien Bosveld en Rozanne Voorvelt.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
16 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
16 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
17 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
17 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
18 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden