Waterpolosters rekenen in kwartfinale WK af met Griekenland
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij het wereldkampioenschap in Hongarije de halve finales bereikt. De formatie van bondscoach Evangelos Doudesis won van Griekenland, 12-7 (3-1 3-2 3-3 3-1). Oranje speelt in de halve finale tegen Hongarije, dat met klein verschil won van Australië (7-6).
Lola Moolhuijzen speelde een belangrijke rol bij de Nederlandse formatie. Het 17-jarige talent scoorde maar liefst vier keer en werd uitgeroepen tot speelster van de wedstrijd. Vivian Sevenich en Bente Rogge waren twee keer doeltreffend. Ook Kitty Joustra, Sabrina van der Sloot, Brigitte Sleeking en Maxine Schaap maakten een doelpunt.
Oranje kwam in de openingsfase nog wel op achterstand, maar leidde na het eerste kwart al met 3-1. In het verdere verloop hield Nederland steeds een marge van twee of drie treffers. In de slotfase werd de voorsprong zelfs nog wat vergroot. Alleen in het derde kwart (3-3) was er sprake van evenwicht.
Nederland drong voor het eerst sinds 2015 weer door tot de laatste vier van een WK. Destijds, in het Russische Kazan, werd Oranje tweede achter de Verenigde Staten. Een herhaling van die finale behoort nu ook weer tot de mogelijkheden. De Verenigde Staten en Italië treffen elkaar donderdagavond in de andere halve finale.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
52 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
17 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
19 uur geleden