Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters Oranje kunnen nog 'in alles beter' na 24-6-zege

Waterpolosters Oranje kunnen nog 'in alles beter' na 24-6-zege

EINDHOVEN (ANP) - De waterpolosters waren vrijdagavond bij het begin van het EK in Eindhoven met 24-6 te sterk voor Kroatië, maar dat betekent nog niet dat Oranje een vlekkeloze wedstrijd speelde. Volgens bondscoach Evangelos Doudesis kan de wereldkampioen zelfs "alles" nog verbeteren. "Het is mooi om zo te beginnen in deze super mooie setting, maar er moeten nog veel, veel dingen beter."

De Griek (38) vond dat zijn ploeg de basisdingen tegen het zwakke Kroatië wel goed deed. "Zoals de manier van communiceren en het samenwerken. En we hebben gespeeld met respect voor onszelf en de tegenstander." Toch is de lijst met verbeterpunten langer. "We moeten intensiever zijn, in de verdediging dominanter, sneller zwemmen en ik vond ook de manmeersituaties wat stroef."

Doudesis weet een deel van de stroperigheid aan het feit dat hij ervaren krachten als Vivian Sevenich rust gaf, met het oog op het drukke olympisch jaar. "In deze samenstelling hebben we nog niet vaak gespeeld, dus dat kan ook alleen maar beter. Maar dit is nu voorbij en tegen Hongarije is er weer een nieuwe kans."

De Hongaren, winnaar van olympisch brons in 2021, zijn zaterdag vanaf 19.00 uur de volgende en meest uitdagende tegenstander van Oranje in de groepsfase. Zondag volgt het afsluitende duel met Griekenland, dat op het vorige EK zilver pakte. De beste twee landen plaatsen zich direct voor de kwartfinales en voorkomen een vroege ontmoeting met titelverdediger Spanje.

Meer uit Sport

Djokovic in vijf sets langs Auger-Aliassime op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).

4 uur geleden
Oekraïne uit zorgen over IOC-versoepeling voor Russische sporters

KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.

7 uur geleden
Muchová ten koste van Osaka naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.

10 uur geleden
Deen Pedersen wint vierde etappe in Tour de France

FOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.

10 uur geleden
Zverev voor het eerst kwartfinalist Wimbledon na zege op Lehečka

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).

11 uur geleden
IOC heft schorsing van Russisch Olympisch Comité voorlopig op

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.

11 uur geleden
Tennister Gauff voor het eerst naar halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.

12 uur geleden