Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters op WK ook veel te sterk voor Brazilië

Waterpolosters op WK ook veel te sterk voor Brazilië

DOHA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben hun derde en laatste groepswedstrijd bij de WK in Doha met ruime cijfers gewonnen. De regerend wereldkampioen kwam tegen Brazilië uit op 27-5 na periodestanden van 7-1 4-1 7-2 en 9-1

Nederland verloor eerder van olympisch kampioen Verenigde Staten (10-8) en was daarna veel te sterk voor Kazachstan: 27-4. Als tweede in de groep neemt de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis het nu zaterdag in een tussenronde op tegen China. Inzet is dan een plaats in de kwartfinales, waarin vermoedelijk Hongarije de tegenstander is.

Doudesis gaf Maartje Keuning, Vivian Sevenich en Iris Wolves rust. Op aangeven van Maxine Schaap was Bente Rogge na twee minuten verantwoordelijk voor de eerste treffer. Nadat Brigitte Sleeking kort erna de voorsprong verdubbelde was Oranje los en liep de ploeg snel weg bij de Braziliaanse vrouwen.

Na een iets minder productief tweede kwart werd de score in de tweede helft van de partij verder opgevoerd. Sleeking, Simone van de Kraats en Kitty-Lynn Joustra waren met ieder vijf doelpunten de topscorers aan Nederlandse kant. Verder scoorden Lieke Rogge (4), Sabrina van der Sloot (2), Nina ten Broek (2), Lola Moolhuijzen (2), Maxine Schaap en Bente Rogge.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

5 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

8 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

15 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

17 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

22 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

23 uur geleden