Waterpolosters op WK ook veel te sterk voor Brazilië
DOHA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben hun derde en laatste groepswedstrijd bij de WK in Doha met ruime cijfers gewonnen. De regerend wereldkampioen kwam tegen Brazilië uit op 27-5 na periodestanden van 7-1 4-1 7-2 en 9-1
Nederland verloor eerder van olympisch kampioen Verenigde Staten (10-8) en was daarna veel te sterk voor Kazachstan: 27-4. Als tweede in de groep neemt de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis het nu zaterdag in een tussenronde op tegen China. Inzet is dan een plaats in de kwartfinales, waarin vermoedelijk Hongarije de tegenstander is.
Doudesis gaf Maartje Keuning, Vivian Sevenich en Iris Wolves rust. Op aangeven van Maxine Schaap was Bente Rogge na twee minuten verantwoordelijk voor de eerste treffer. Nadat Brigitte Sleeking kort erna de voorsprong verdubbelde was Oranje los en liep de ploeg snel weg bij de Braziliaanse vrouwen.
Na een iets minder productief tweede kwart werd de score in de tweede helft van de partij verder opgevoerd. Sleeking, Simone van de Kraats en Kitty-Lynn Joustra waren met ieder vijf doelpunten de topscorers aan Nederlandse kant. Verder scoorden Lieke Rogge (4), Sabrina van der Sloot (2), Nina ten Broek (2), Lola Moolhuijzen (2), Maxine Schaap en Bente Rogge.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
14 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
15 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
16 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
16 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
17 uur geleden