Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters op EK veel te sterk voor Kroatië

Waterpolosters op EK veel te sterk voor Kroatië

SPLIT (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het Europees kampioenschap in Split begonnen met een ruime zege op Kroatië. Het gastland werd door de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis met liefst 22-6 verslagen. De periodestanden waren 7-0 7-3 5-1 en 3-2. Topschutters bij Oranje waren Sabrina van der Sloot en Kitty Lynn Joustra, met ieder vier doelpunten.

Zondag volgt de tweede groepswedstrijd. Tegenstander is dan Hongarije, de nummer 3 van het EK van 2020 en de nummer 2 van het afgelopen WK. De andere tegenstanders in de groepsfase zijn Griekenland, Roemenië en Duitsland. Oranje pakte eerder deze zomer brons op het WK.

Bondscoach Doudesis vond vooral dat zijn ploeg goed aan de wedstrijd was begonnen. "We hebben de tegenstander meteen onder druk gezet en dat tot het einde toe vol kunnen houden", sprak de Griek, die met zijn ploeg een drukke zomer achter de rug heeft. Op 2 juli eindigde het WK. Na twee weken vakantie begon al weer de voorbereiding op het EK waarin zijn ploeg onder meer een toernooi op Sardinië afwerkte. "Het is een lang seizoen, het was zaak de speelsters af en toe rust te geven. We willen hier opnieuw goed presteren, elke dag minder fouten maken en met een tevreden gevoel afsluiten."

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

6 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

10 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

21 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden