Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters op EK veel te sterk voor Kroatië

Waterpolosters op EK veel te sterk voor Kroatië

SPLIT (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het Europees kampioenschap in Split begonnen met een ruime zege op Kroatië. Het gastland werd door de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis met liefst 22-6 verslagen. De periodestanden waren 7-0 7-3 5-1 en 3-2. Topschutters bij Oranje waren Sabrina van der Sloot en Kitty Lynn Joustra, met ieder vier doelpunten.

Zondag volgt de tweede groepswedstrijd. Tegenstander is dan Hongarije, de nummer 3 van het EK van 2020 en de nummer 2 van het afgelopen WK. De andere tegenstanders in de groepsfase zijn Griekenland, Roemenië en Duitsland. Oranje pakte eerder deze zomer brons op het WK.

Bondscoach Doudesis vond vooral dat zijn ploeg goed aan de wedstrijd was begonnen. "We hebben de tegenstander meteen onder druk gezet en dat tot het einde toe vol kunnen houden", sprak de Griek, die met zijn ploeg een drukke zomer achter de rug heeft. Op 2 juli eindigde het WK. Na twee weken vakantie begon al weer de voorbereiding op het EK waarin zijn ploeg onder meer een toernooi op Sardinië afwerkte. "Het is een lang seizoen, het was zaak de speelsters af en toe rust te geven. We willen hier opnieuw goed presteren, elke dag minder fouten maken en met een tevreden gevoel afsluiten."

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

2 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

4 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

5 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

8 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

9 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

10 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

10 uur geleden