Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters naar kwartfinales EK na ruime zege op Italië

Waterpolosters naar kwartfinales EK na ruime zege op Italië

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de EK in Boedapest nu al de kwartfinales bereikt. Oranje kwam de eerste serieuze test goed door en versloeg Italië met 10-4. Maud Megens blonk uit met vijf treffers.

De ploeg van bondscoach Arno Havenga won eerder met 22-3 van Israël en 23-3 van Duitsland. Nederland speelt in de groepsfase nog tegen Frankrijk (vrijdag) en Spanje (zondag). De eerste vier van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.

Oranje is bij titelprolongatie in Hongarije zeker van een olympisch ticket voor Tokio 2020. Indien Spanje, dat al een olympisch startbewijs op zak heeft, EK-goud verovert, volstaat voor Nederland ook een finaleplaats.

Flink overwicht

Nederland kwam in de eerste periode (2-2) twee keer op achterstand. Megens en Dagmar Genee zorgden voor de gelijkmakers.

In de tweede periode (4-2) ontwikkelde Oranje een flink overwicht. Dankzij twee treffers van Megens en een goal van Bente Rogge liep de titelverdediger vlot weg naar 5-2. Italië wist echter in de buurt te blijven van Nederland, dat ook Maartje Keuning in de tweede periode nog zag scoren.

In de derde periode (3-0) miste Megens eerst een strafworp. Kort daarna kwam ze in een overtalsituatie alsnog tot scoren, evenals Nomi Stomphorst en Kitty Joustra. Dankzij enkele goede ingrepen van keepster Debby Willemsz wist Italië niet dichterbij te komen. In de vierde periode (1-0) speelde Oranje het al gewonnen duel rustig uit. Alleen topschutter Megens kwam nog tot scoren: 10-4.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

24 minuten geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

4 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

10 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

12 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

17 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

17 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

18 uur geleden