Waterpolosters naar kwartfinales EK na ruime zege op Italië
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de EK in Boedapest nu al de kwartfinales bereikt. Oranje kwam de eerste serieuze test goed door en versloeg Italië met 10-4. Maud Megens blonk uit met vijf treffers.
De ploeg van bondscoach Arno Havenga won eerder met 22-3 van Israël en 23-3 van Duitsland. Nederland speelt in de groepsfase nog tegen Frankrijk (vrijdag) en Spanje (zondag). De eerste vier van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.
Oranje is bij titelprolongatie in Hongarije zeker van een olympisch ticket voor Tokio 2020. Indien Spanje, dat al een olympisch startbewijs op zak heeft, EK-goud verovert, volstaat voor Nederland ook een finaleplaats.
Flink overwicht
Nederland kwam in de eerste periode (2-2) twee keer op achterstand. Megens en Dagmar Genee zorgden voor de gelijkmakers.
In de tweede periode (4-2) ontwikkelde Oranje een flink overwicht. Dankzij twee treffers van Megens en een goal van Bente Rogge liep de titelverdediger vlot weg naar 5-2. Italië wist echter in de buurt te blijven van Nederland, dat ook Maartje Keuning in de tweede periode nog zag scoren.
In de derde periode (3-0) miste Megens eerst een strafworp. Kort daarna kwam ze in een overtalsituatie alsnog tot scoren, evenals Nomi Stomphorst en Kitty Joustra. Dankzij enkele goede ingrepen van keepster Debby Willemsz wist Italië niet dichterbij te komen. In de vierde periode (1-0) speelde Oranje het al gewonnen duel rustig uit. Alleen topschutter Megens kwam nog tot scoren: 10-4.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
3 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
4 uur geleden