Waterpolosters naar finale WK en Spelen in Parijs
FUKUOKA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich voor het eerst sinds 2015 verzekerd van een plek in de finale van de WK. In het Japanse Fukuoka won de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis in een spannende halve eindstrijd met 9-8 (4-2 2-3 2-2 1-1) van Italië. Met het bereiken van de finale pakten de vrouwen ook een ticket voor de Olympische Spelen over precies een jaar in Parijs.
Oranje neemt het in de strijd om de wereldtitel vrijdag op tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Spanje en Australië.
De Italiaanse vrouwen schakelden in de kwartfinales verrassend titelverdediger Verenigde Staten uit. In het duel met Nederland namen ze al snel een 1-0 voorsprong. Via Iris Wolves maakte Nederland niet veel later weer gelijk. Maartje Keuning zette Oranje daarna op voorsprong. Italië bleef bij met de 2-2, maar daarna namen de vrouwen van Doudesis de controle over het duel. Ze liepen uit naar 6-3. Maar Italië vocht zich terug met drie doelpunten op rij. In de derde periode scoorde Nederland uiteindelijk weer twee keer, maar ook Italië schoot tweemaal raak.
Spannend einde
In het begin van de vierde periode zorgde Kitty Lynn Joustra toch weer voor een gaatje van 2 punten, 9-7. Met nog 2 minuten te gaan kwam Italië terug tot 9-8, maar Nederland hield stand en plaatste zich voor het eerst sinds acht jaar voor de finale.
De Nederlandse vrouwen verloren in 2015 in Kazan in de finale van de Verenigde Staten. Nederland won één keer de wereldtitel. Dat was in 1991 in Perth. Vier keer behaalden de vrouwen het zilver. Vorig jaar in Boedapest was de ploeg van Doudesis te sterk voor Italië in de strijd om het brons.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
20 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden