Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters na winst om ticket voor Tokio tegen Griekenland

Waterpolosters na winst om ticket voor Tokio tegen Griekenland

TRIËST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn nog één overwinning verwijderd van kwalificatie voor de Olympische Spelen. Na de overwinning op Kazachstan in de kwartfinale (19-6) van het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst wacht nu Griekenland in de halve eindstrijd. De twee nog beschikbare tickets voor Tokio gaan naar de beide winnaars van de semi-finales.

Simone van der Kraats was de topschutter, met 6 treffers. Sabrina van der Sloot maakte er 3, Maud Megens, Iris Wolves, Bente Rogge en Brigitte Sleeking 2. "We hebben geprobeerd ons goed op dit duel voor te bereiden", zei Rogge bij Ziggo Sport. "Snel spelen, snel afronden en dat tot de laatste seconde vasthouden. Maar in ons hoofd waren we eigenlijk al met de wedstrijd tegen Griekenland bezig."

Griekenland versloeg Slowakije in de kwartfinale, 22-3. Oranje had deze tegenstander eerder met 22-2 overwonnen. De ontmoeting tussen Nederland en Griekenland is zaterdag (aanvang 18.00 uur).

De andere halve finale gaat tussen Hongarije en Italië. Zondag wordt er nog wel een finale gespeeld, maar die is na het verdelen van de tickets voor Tokio niet meer dan een formaliteit.

Meer uit Sport

Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

24 minuten geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

4 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

19 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

19 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

20 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

20 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

21 uur geleden