Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters na winst om ticket voor Tokio tegen Griekenland

Waterpolosters na winst om ticket voor Tokio tegen Griekenland

TRIËST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn nog één overwinning verwijderd van kwalificatie voor de Olympische Spelen. Na de overwinning op Kazachstan in de kwartfinale (19-6) van het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst wacht nu Griekenland in de halve eindstrijd. De twee nog beschikbare tickets voor Tokio gaan naar de beide winnaars van de semi-finales.

Simone van der Kraats was de topschutter, met 6 treffers. Sabrina van der Sloot maakte er 3, Maud Megens, Iris Wolves, Bente Rogge en Brigitte Sleeking 2. "We hebben geprobeerd ons goed op dit duel voor te bereiden", zei Rogge bij Ziggo Sport. "Snel spelen, snel afronden en dat tot de laatste seconde vasthouden. Maar in ons hoofd waren we eigenlijk al met de wedstrijd tegen Griekenland bezig."

Griekenland versloeg Slowakije in de kwartfinale, 22-3. Oranje had deze tegenstander eerder met 22-2 overwonnen. De ontmoeting tussen Nederland en Griekenland is zaterdag (aanvang 18.00 uur).

De andere halve finale gaat tussen Hongarije en Italië. Zondag wordt er nog wel een finale gespeeld, maar die is na het verdelen van de tickets voor Tokio niet meer dan een formaliteit.

Meer uit Sport

Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

11 minuten geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

2 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

20 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

20 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

22 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

23 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

23 uur geleden