Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters na winst om ticket voor Tokio tegen Griekenland

Waterpolosters na winst om ticket voor Tokio tegen Griekenland

TRIËST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn nog één overwinning verwijderd van kwalificatie voor de Olympische Spelen. Na de overwinning op Kazachstan in de kwartfinale (19-6) van het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst wacht nu Griekenland in de halve eindstrijd. De twee nog beschikbare tickets voor Tokio gaan naar de beide winnaars van de semi-finales.

Simone van der Kraats was de topschutter, met 6 treffers. Sabrina van der Sloot maakte er 3, Maud Megens, Iris Wolves, Bente Rogge en Brigitte Sleeking 2. "We hebben geprobeerd ons goed op dit duel voor te bereiden", zei Rogge bij Ziggo Sport. "Snel spelen, snel afronden en dat tot de laatste seconde vasthouden. Maar in ons hoofd waren we eigenlijk al met de wedstrijd tegen Griekenland bezig."

Griekenland versloeg Slowakije in de kwartfinale, 22-3. Oranje had deze tegenstander eerder met 22-2 overwonnen. De ontmoeting tussen Nederland en Griekenland is zaterdag (aanvang 18.00 uur).

De andere halve finale gaat tussen Hongarije en Italië. Zondag wordt er nog wel een finale gespeeld, maar die is na het verdelen van de tickets voor Tokio niet meer dan een formaliteit.

Meer uit Sport

Vechtersmentaliteit levert Rijpma-de Jong eindelijk goud op

MILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.

46 minuten geleden
IJshockeyers Canada na comeback naar olympische finale

MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).

1 uur geleden
Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

1 uur geleden
Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

1 uur geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

2 uur geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

2 uur geleden
Rijpma-de Jong pakt vijfde Nederlandse goud op rij op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

2 uur geleden