Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters met monsterzege naar halve finales EK

Waterpolosters met monsterzege naar halve finales EK

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zoals verwacht zonder problemen de halve finales bereikt op het EK in Boedapest. De ploeg van bondscoach Arno Havenga versloeg Slowakije in de kwartfinale met 22-2 (6-0 3-0 7-1 6-1). Oranje, regerend kampioen van Europa, treft donderdag in de halve finale Rusland dat Italië met ruim verschil versloeg (13-7).

Rusland eindigde in groep A achter Hongarije op de tweede plek. De Russinnen verloren in de vijf pouleduels alleen van het gastland (8-9). Nederland won de vijf groepswedstrijden met overmacht.

"Slowakije was vandaag geen partij in de kwartfinale, maar deze makkelijke wedstrijd hadden we verdiend door onze resultaten in de poule", oordeelde aanvoerster Dagmar Genee. "We hebben de twee topwedstrijden in onze poule, tegen Italië en Spanje, allebei overtuigend gewonnen. Daarmee hebben we veel vertrouwen getankt voor het vervolg van het toernooi. Tegen Rusland moeten we natuurlijk weer vol aan de bak. Rusland is net als wij een snel team dat veel op de counter speelt. We zullen heel gedisciplineerd moeten spelen."

Ingecalculeerde winst

Als ongeslagen groepswinnaar trof Oranje met Slowakije in de kwartfinale de nummer 4 van de andere poule, waarin dat land een paar zware nederlagen moest incasseren. Ondanks de ingecalculeerde winst ging Nederland voluit in de Hongaarse hoofdstad. Kitty Lynn Joustra opende al na 24 seconden de score en aan het einde van het eerste kwart stond de titelhouder al met 6-0 voor.

Pas aan het einde van het derde kwart wist Slowakije keepster Joanne Koenders voor het eerst te passeren. Maud Megens maakte vijf doelpunten en nestelde zich met een totaal van 22 op dit EK voorlopig aan kop van de topscorerslijst. Nomi Stomphorst bleef met een lichte blessure uit voorzorg aan de kant.

De winnaar van het EK verdient een ticket naar de Olympische Spelen in Tokio. Een finaleplaats volstaat ook voor Oranje als Spanje, al zeker van deelname, de eindstrijd haalt.

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

21 minuten geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

1 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

4 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

22 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

1 dag geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

1 dag geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden