Waterpolosters met monsterzege naar halve finales EK
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zoals verwacht zonder problemen de halve finales bereikt op het EK in Boedapest. De ploeg van bondscoach Arno Havenga versloeg Slowakije in de kwartfinale met 22-2 (6-0 3-0 7-1 6-1). Oranje, regerend kampioen van Europa, treft donderdag in de halve finale Rusland dat Italië met ruim verschil versloeg (13-7).
Rusland eindigde in groep A achter Hongarije op de tweede plek. De Russinnen verloren in de vijf pouleduels alleen van het gastland (8-9). Nederland won de vijf groepswedstrijden met overmacht.
"Slowakije was vandaag geen partij in de kwartfinale, maar deze makkelijke wedstrijd hadden we verdiend door onze resultaten in de poule", oordeelde aanvoerster Dagmar Genee. "We hebben de twee topwedstrijden in onze poule, tegen Italië en Spanje, allebei overtuigend gewonnen. Daarmee hebben we veel vertrouwen getankt voor het vervolg van het toernooi. Tegen Rusland moeten we natuurlijk weer vol aan de bak. Rusland is net als wij een snel team dat veel op de counter speelt. We zullen heel gedisciplineerd moeten spelen."
Ingecalculeerde winst
Als ongeslagen groepswinnaar trof Oranje met Slowakije in de kwartfinale de nummer 4 van de andere poule, waarin dat land een paar zware nederlagen moest incasseren. Ondanks de ingecalculeerde winst ging Nederland voluit in de Hongaarse hoofdstad. Kitty Lynn Joustra opende al na 24 seconden de score en aan het einde van het eerste kwart stond de titelhouder al met 6-0 voor.
Pas aan het einde van het derde kwart wist Slowakije keepster Joanne Koenders voor het eerst te passeren. Maud Megens maakte vijf doelpunten en nestelde zich met een totaal van 22 op dit EK voorlopig aan kop van de topscorerslijst. Nomi Stomphorst bleef met een lichte blessure uit voorzorg aan de kant.
De winnaar van het EK verdient een ticket naar de Olympische Spelen in Tokio. Een finaleplaats volstaat ook voor Oranje als Spanje, al zeker van deelname, de eindstrijd haalt.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
4 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
5 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
5 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
21 uur geleden