Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters laten het afweten op moment dat het moet

Waterpolosters laten het afweten op moment dat het moet

TOKIO (ANP) - Al die jaren van voorbereiding in de bossen van Zeist hebben de Nederlandse waterpolosters niet het gewenste resultaat opgeleverd. Weliswaar haalde Oranje voor het eerst sinds 2008 weer de Olympische Spelen, maar de beoogde medaille bleef in Tokio buiten bereik. "We zijn behoorlijk met onze neus op de feiten gedrukt. En die zijn dat we voor deze wedstrijd gewoon niet goed genoeg waren", aldus Simone van de Kraats na de verloren kwartfinale tegen Hongarije (11-14).

De 20-jarige topschutter kan als enige terugkijken op een geslaagd toernooi, die voor Oranje ondanks de uitschakeling nog twee wedstrijden duurt. De duels om de plaatsen vijf tot en met acht zijn vooral een martelgang. "Die Hongaarsen speelden alsof hun leven ervan afhing, ze hadden schijt aan alles", zei Maud Megens. "Dat gevoel was er bij ons niet echt."

Bondscoach Arno Havenga zag zijn ploeg in Tokio vooral te veel doelpunten tegen krijgen. In verdedigend opzicht ging er nogal wat mis. Havenga wees meer dan eens naar keepster Debby Willemsz, die zich gedurende het toernooi niet kon onderscheiden. "Onze verdediging was niet zo gestructureerd als gebruikelijk. Normaal staat er dan een keepster om je erdoorheen te slepen. Maar die was dit toernooi ook niet op haar allerbest", zei Havenga. "We kregen hier gemiddeld dertien, veertien goals per wedstrijd tegen. Dat is te veel."

Geen schande

Megens nam het op voor Willemsz. "Het is ook moeilijk keepen met een verdediging voor je waar je niet altijd echt op kan vertrouwen", zei de aanvalster, die zelf ook minder dominant speelde dan normaal. "Hongarije heeft gewoon een goede ploeg en het is geen schande om daarvan te verliezen, maar wij waren als collectief niet goed genoeg."

Het 'jonkie' van de ploeg, Van de Kraats, analyseerde de uitschakeling als een routinier. "We wilden het hier iedere dag een stukje beter doen. Aanvallend ging dat goed, maar verdedigend schoten we duidelijk te kort, zeker in de manmeersituaties voor de tegenstander", zei de linkshandige aanvalster. "Ik wil het geen gatenkaas noemen, maar het kwam behoorlijk in de buurt. Vanaf de tribune zal het eruit gezien hebben alsof we zeiden: pak die bal en schiet 'm er maar in. Het was prijsschieten. Maar dat is helemaal niet hoe wij zijn. We hadden daar veel eerder in moeten schakelen. Ik vind het behoorlijk frustrerend om dat achteraf te moeten zeggen. Dat schakelen in een wedstrijd, of dat nou vanaf de kant gebeurt of in het water, dat moeten we veel strakker gaan doen. We hebben hier echt van onszelf verloren."

Meer uit Sport

Vollering kopvrouw Nederlandse selectie WK wielrennen Canada

MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp positief na uitschakeling US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.

9 uur geleden
Van de Zandschulp slaagt er niet in halve finale US Open te halen

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.

14 uur geleden
Rus Chatsjanov naar halve finale US Open na opgave Blockx

NEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.

17 uur geleden
Tennisster Gauff in halve finale tegen Rybakina op US Open

NEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.

19 uur geleden
Rybakina naar halve finale US Open, wordt nummer 1 van de wereld

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.

22 uur geleden
Brennan sprint in Sevilla naar vijfde ritzege in Vuelta

SEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.

1 dag geleden