Waterpolosters in World League zonder Van der Sloot
ZEIST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hervatten de World League zonder Sabrina van der Sloot. De 28-jarige Van der Sloot, in 2018 uitgeroepen tot beste waterpoloster ter wereld, krijgt net als haar clubgenotes Dagmar Genee en Vivian Sevenich rust van bondscoach Arno Havenga. De drie internationals van Oranje zijn met UZSC op pad voor het eerste duel met Kirisji in de kwartfinales van de Euro League, zaterdag in Rusland.
Oranje speelt dinsdag in Limoges tegen Frankrijk. Havenga heeft de 19-jarige Maxine Schaap voor het eerst opgeroepen. De waterpolosters grepen vorige maand bij het EK in Boedapest naast de medailles en ook naast een ticket voor de Olympische Spelen. Ze hebben nog één kans om zich te plaatsen voor Tokio, volgend maand op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Triëst.
De mannen van bondscoach Harry van der Meer spelen dinsdag tegen Kroatië. Van der Meer neemt in vergelijking met de EK-selectie een aantal andere spelers mee naar Varazdin, waar Oranje na de eerdere nederlaag tegen olympisch kampioen Servië (7-12) moet winnen om door te gaan in de World League. De mannen hebben eind maart nog één kans om Tokio te halen op het OKT in Rotterdam.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
52 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
10 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
15 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
15 uur geleden