Waterpolosters in World League zonder Van der Sloot
ZEIST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hervatten de World League zonder Sabrina van der Sloot. De 28-jarige Van der Sloot, in 2018 uitgeroepen tot beste waterpoloster ter wereld, krijgt net als haar clubgenotes Dagmar Genee en Vivian Sevenich rust van bondscoach Arno Havenga. De drie internationals van Oranje zijn met UZSC op pad voor het eerste duel met Kirisji in de kwartfinales van de Euro League, zaterdag in Rusland.
Oranje speelt dinsdag in Limoges tegen Frankrijk. Havenga heeft de 19-jarige Maxine Schaap voor het eerst opgeroepen. De waterpolosters grepen vorige maand bij het EK in Boedapest naast de medailles en ook naast een ticket voor de Olympische Spelen. Ze hebben nog één kans om zich te plaatsen voor Tokio, volgend maand op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Triëst.
De mannen van bondscoach Harry van der Meer spelen dinsdag tegen Kroatië. Van der Meer neemt in vergelijking met de EK-selectie een aantal andere spelers mee naar Varazdin, waar Oranje na de eerdere nederlaag tegen olympisch kampioen Servië (7-12) moet winnen om door te gaan in de World League. De mannen hebben eind maart nog één kans om Tokio te halen op het OKT in Rotterdam.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
42 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
16 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
20 uur geleden