Waterpolosters in Triëst op jacht naar olympisch ticket
TRIËST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters gaan deze week in Triëst op jacht naar een ticket voor de Olympische Spelen. Het olympisch kwalificatietoernooi is voor de ploeg van bondscoach Arno Havenga de laatste kans om zich te plaatsen voor Tokio.
Oranje opent het toernooi in de 'bubbel' in de Italiaanse stad om 20.00 uur tegen Slowakije. Oranje speelt in groep A ook tegen gastland Italië (woensdag om 14.00 uur) en Frankrijk (donderdag om 16.00 uur). Op vrijdag zijn de kwartfinales, zaterdag valt de beslissing in de strijd om de laatste twee tickets naar Tokio. Havenga verwacht dat Oranje het dan opneemt tegen Hongarije of Griekenland, op papier de twee sterkste teams uit poule B.
De winnaars van de twee halve finales plaatsen zich voor de Spelen. De Nederlandse waterpolosters pakten in 2008 olympisch goud, maar grepen zowel in 2012 als 2016 op het OKT naast een ticket voor de Spelen. In 2012 verloor Oranje de beslissende wedstrijd in Triëst tegen Italië (6-7). Vier jaar later op het kwalificatietoernooi in Gouda ging het op het laatste moment mis tegen Spanje (7-10).
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
22 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
22 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
22 uur geleden