Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters Europees kampioen na benauwde zege op Spanje

Waterpolosters Europees kampioen na benauwde zege op Spanje

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn voor eigen publiek in Eindhoven voor het eerst sinds 2018 Europees kampioen geworden. De door Evangelos Doudesis gecoachte wereldkampioen won dankzij een treffer van Bente Rogge in de slotseconden met 8-7 van titelverdediger Spanje. In het uitverkochte Pieter van den Hoogenband Zwemstadion legde Oranje in de tweede periode de basis voor de zege: 1-2 4-1 1-2 2-2.

Oranje won in de groepsfase en kwartfinale ruim van het (veel) zwakker geachte Kroatië, Griekenland, Hongarije en Groot-Brittannië. In de halve finale was het tegen topland Italië wel direct spannend (7-6). Spanje, dat in juli de WK-finale verloor van Oranje, plaatste zich ten koste van Griekenland eenvoudiger voor de derde EK-finale op rij.

De volle tribunes in Eindhoven werden vooraf flink opgezweept met de nodige Brabantse feestnummers. In de eerste minuten van het duel liet het publiek zich dan ook duidelijk horen, maar het was Spanje dat na 1,5 minuut op voorsprong kwam. Ook in de rest van het eerste kwart was Spanje sterker. Oranje kwam alleen tot een benutte strafworp van Simone van de Kraats (1-2).

Knappe treffers

Het tweede kwart was duidelijk voor Oranje. Via twee knappe treffers van Kitty Lynn Joustra kwam de olympisch kampioen van 2008 voor het eerst op voorsprong. Na de gelijkmaker zorgden Vivian Sevenich en Sabrina van der Sloot ervoor dat Oranje met een 5-3-voorsprong ging rusten.

In het derde kwart ging het gelijk op, maar was het Spanje dat vaker scoorde en terugkwam tot 6-5. Namens Oranje was alleen Lieke Rogge trefzeker. Van de Kraats miste een strafworp.

Bloedstollend slot

Vroeg in het laatste kwart maakte Spanje gelijk. Het was het begin van een bloedstollend slot, waarin Oranje via Van der Sloot weer voor kwam. Een kleine 2 minuten voor tijd werd het 7-7. Via de binnenkant van de paal besliste Bente Rogge het duel, met uitzinnige fans en speelsters tot gevolg. Ook de technische staf belandde in het bad.

Oranje won afgelopen zomer de WK-finale in Japan na strafworpen van Spanje. Dat betekende de eerste wereldtitel sinds 1991 en de tweede in totaal. De Nederlandse vrouwen staan nu op zes Europese titels.

Meer uit Sport

Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

9 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

9 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

11 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

12 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

14 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

15 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

17 uur geleden