Waterpolosters Europees kampioen na benauwde zege op Spanje
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn voor eigen publiek in Eindhoven voor het eerst sinds 2018 Europees kampioen geworden. De door Evangelos Doudesis gecoachte wereldkampioen won dankzij een treffer van Bente Rogge in de slotseconden met 8-7 van titelverdediger Spanje. In het uitverkochte Pieter van den Hoogenband Zwemstadion legde Oranje in de tweede periode de basis voor de zege: 1-2 4-1 1-2 2-2.
Oranje won in de groepsfase en kwartfinale ruim van het (veel) zwakker geachte Kroatië, Griekenland, Hongarije en Groot-Brittannië. In de halve finale was het tegen topland Italië wel direct spannend (7-6). Spanje, dat in juli de WK-finale verloor van Oranje, plaatste zich ten koste van Griekenland eenvoudiger voor de derde EK-finale op rij.
De volle tribunes in Eindhoven werden vooraf flink opgezweept met de nodige Brabantse feestnummers. In de eerste minuten van het duel liet het publiek zich dan ook duidelijk horen, maar het was Spanje dat na 1,5 minuut op voorsprong kwam. Ook in de rest van het eerste kwart was Spanje sterker. Oranje kwam alleen tot een benutte strafworp van Simone van de Kraats (1-2).
Knappe treffers
Het tweede kwart was duidelijk voor Oranje. Via twee knappe treffers van Kitty Lynn Joustra kwam de olympisch kampioen van 2008 voor het eerst op voorsprong. Na de gelijkmaker zorgden Vivian Sevenich en Sabrina van der Sloot ervoor dat Oranje met een 5-3-voorsprong ging rusten.
In het derde kwart ging het gelijk op, maar was het Spanje dat vaker scoorde en terugkwam tot 6-5. Namens Oranje was alleen Lieke Rogge trefzeker. Van de Kraats miste een strafworp.
Bloedstollend slot
Vroeg in het laatste kwart maakte Spanje gelijk. Het was het begin van een bloedstollend slot, waarin Oranje via Van der Sloot weer voor kwam. Een kleine 2 minuten voor tijd werd het 7-7. Via de binnenkant van de paal besliste Bente Rogge het duel, met uitzinnige fans en speelsters tot gevolg. Ook de technische staf belandde in het bad.
Oranje won afgelopen zomer de WK-finale in Japan na strafworpen van Spanje. Dat betekende de eerste wereldtitel sinds 1991 en de tweede in totaal. De Nederlandse vrouwen staan nu op zes Europese titels.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
18 minuten geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
18 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden