Waterpolosters Europees kampioen na benauwde zege op Spanje
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn voor eigen publiek in Eindhoven voor het eerst sinds 2018 Europees kampioen geworden. De door Evangelos Doudesis gecoachte wereldkampioen won dankzij een treffer van Bente Rogge in de slotseconden met 8-7 van titelverdediger Spanje. In het uitverkochte Pieter van den Hoogenband Zwemstadion legde Oranje in de tweede periode de basis voor de zege: 1-2 4-1 1-2 2-2.
Oranje won in de groepsfase en kwartfinale ruim van het (veel) zwakker geachte Kroatië, Griekenland, Hongarije en Groot-Brittannië. In de halve finale was het tegen topland Italië wel direct spannend (7-6). Spanje, dat in juli de WK-finale verloor van Oranje, plaatste zich ten koste van Griekenland eenvoudiger voor de derde EK-finale op rij.
De volle tribunes in Eindhoven werden vooraf flink opgezweept met de nodige Brabantse feestnummers. In de eerste minuten van het duel liet het publiek zich dan ook duidelijk horen, maar het was Spanje dat na 1,5 minuut op voorsprong kwam. Ook in de rest van het eerste kwart was Spanje sterker. Oranje kwam alleen tot een benutte strafworp van Simone van de Kraats (1-2).
Knappe treffers
Het tweede kwart was duidelijk voor Oranje. Via twee knappe treffers van Kitty Lynn Joustra kwam de olympisch kampioen van 2008 voor het eerst op voorsprong. Na de gelijkmaker zorgden Vivian Sevenich en Sabrina van der Sloot ervoor dat Oranje met een 5-3-voorsprong ging rusten.
In het derde kwart ging het gelijk op, maar was het Spanje dat vaker scoorde en terugkwam tot 6-5. Namens Oranje was alleen Lieke Rogge trefzeker. Van de Kraats miste een strafworp.
Bloedstollend slot
Vroeg in het laatste kwart maakte Spanje gelijk. Het was het begin van een bloedstollend slot, waarin Oranje via Van der Sloot weer voor kwam. Een kleine 2 minuten voor tijd werd het 7-7. Via de binnenkant van de paal besliste Bente Rogge het duel, met uitzinnige fans en speelsters tot gevolg. Ook de technische staf belandde in het bad.
Oranje won afgelopen zomer de WK-finale in Japan na strafworpen van Spanje. Dat betekende de eerste wereldtitel sinds 1991 en de tweede in totaal. De Nederlandse vrouwen staan nu op zes Europese titels.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
51 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
5 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
9 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
9 uur geleden