Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters eenvoudig naar halve finale EK in eigen land

Waterpolosters eenvoudig naar halve finale EK in eigen land

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich eenvoudig geplaatst voor de halve finales van het Europees kampioenschap in Eindhoven. De regerend wereldkampioen was in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion veel te sterk voor Groot-Brittannië: 25-6. De periodestanden waren 7-1 8-2 3-1 7-2.

Oranje was na poulewedstrijden tegen Kroatië (24-6), Hongarije (14-11) en Griekenland (15-10) als groepswinnaar doorgedrongen tot de kwartfinales. Groot-Brittannië had een wedstrijd in de tussenronde tegen Israël (winst na strafworpen) nodig om zich te plaatsen.

Het niveauverschil tussen de twee ploegen werd in Eindhoven meteen duidelijk. Oranje liep in de eerste periode snel uit naar een geruststellende voorsprong, waarna de marge voor rust werd verdubbeld (15-3). De ploeg van Evangelos Doudesis nam in de derde periode gas terug, maar was in de slotfase weer op schot.

Leuke pot

Lieke Rogge was topscorer bij Oranje met vijf treffers. Fleurien Bosveld, ontmoette een oude bekende in het bad. Ze lag tegenover oud-ploeggenote Lotte van Wingerden, die een Brits paspoort heeft. "Het was heel leuk om tegen haar te spelen vandaag. Zeker omdat het op een Europees kampioenschap is", zei ze op waterpolo.nl. "Toch hebben we geen cadeautjes weggegeven. We geven altijd de volle 100 procent en moeten daarom altijd de focus vasthouden."

Marit van der Weijden keek eveneens terug op een goede wedstrijd. "Het is zo mooi om dit toernooi thuis te spelen. Het publiek is echt geweldig. Vandaag was een leuke pot en we staan nu in de halve finale", aldus Van der Weijden.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

30 minuten geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

2 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

7 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

8 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

9 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

10 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

10 uur geleden