Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters eenvoudig naar halve finale EK in eigen land

Waterpolosters eenvoudig naar halve finale EK in eigen land

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich eenvoudig geplaatst voor de halve finales van het Europees kampioenschap in Eindhoven. De regerend wereldkampioen was in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion veel te sterk voor Groot-Brittannië: 25-6. De periodestanden waren 7-1 8-2 3-1 7-2.

Oranje was na poulewedstrijden tegen Kroatië (24-6), Hongarije (14-11) en Griekenland (15-10) als groepswinnaar doorgedrongen tot de kwartfinales. Groot-Brittannië had een wedstrijd in de tussenronde tegen Israël (winst na strafworpen) nodig om zich te plaatsen.

Het niveauverschil tussen de twee ploegen werd in Eindhoven meteen duidelijk. Oranje liep in de eerste periode snel uit naar een geruststellende voorsprong, waarna de marge voor rust werd verdubbeld (15-3). De ploeg van Evangelos Doudesis nam in de derde periode gas terug, maar was in de slotfase weer op schot.

Leuke pot

Lieke Rogge was topscorer bij Oranje met vijf treffers. Fleurien Bosveld, ontmoette een oude bekende in het bad. Ze lag tegenover oud-ploeggenote Lotte van Wingerden, die een Brits paspoort heeft. "Het was heel leuk om tegen haar te spelen vandaag. Zeker omdat het op een Europees kampioenschap is", zei ze op waterpolo.nl. "Toch hebben we geen cadeautjes weggegeven. We geven altijd de volle 100 procent en moeten daarom altijd de focus vasthouden."

Marit van der Weijden keek eveneens terug op een goede wedstrijd. "Het is zo mooi om dit toernooi thuis te spelen. Het publiek is echt geweldig. Vandaag was een leuke pot en we staan nu in de halve finale", aldus Van der Weijden.

Meer uit Sport

Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

35 minuten geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

1 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

1 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

3 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

4 uur geleden
Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

9 uur geleden