Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters bouwen in Tokio op schotkracht Van de Kraats

Waterpolosters bouwen in Tokio op schotkracht Van de Kraats

TOKIO (ANP) - Ze is pas 20 jaar, maar waterpoloster Simone van de Kraats behoort tot de uitblinkers op de Olympische Spelen. De nummer 11 van Oranje maakte in de groepsfase negentien doelpunten, waarmee ze de topscorer van het toernooi is. "In de jeugd zei een trainer tegen me dat ik aan het smijten was, schieten zonder techniek dus. Dat was niet echt een compliment. Ik ben daar toen met mijn vader veel aandacht aan gaan besteden", zegt de linkshandige speelster na de gewonnen groepswedstrijd tegen Canada (16-12) als verklaring voor haar machtige schot.

Niet alleen haar aantal goals valt op, ook haar effectiviteit. Ruim drie kwart van de schoten van Van de Kraats in Tokio vliegt in het net. "Ik heb voor mezelf als doel gesteld dat ik iedere minuut echt naar het doel wil kijken en wil zorgen dat ik steeds klaar ben om te schieten. Want als je lichaamshouding verkeerd is, kan je wel kijken naar het doel, maar dan gaat die bal er niet in. Dan ga je geforceerd schieten. Ik ben daar nu heel bewust mee bezig. Ik merk dat ik daardoor ook alerter ben in de wedstrijden", zegt de waterpoloster uit Barneveld, die na de Spelen verhuist van Polar Bears naar de Spaanse topclub CN Mataró uit Barcelona.

Van de Kraats maakte twee doelpunten in de verloren openingswedstrijd tegen Australië. Tegen Spanje en Zuid-Afrika schoot ze daarna respectievelijk zes en vijf keer raak. Ze gooit de ballen met een snelheid van bijna 70 kilometer per uur keer op keer secuur in de hoeken.

Vertrouwen

"Ze heeft heel hard gewerkt om beter te worden", zegt bondscoach Arno Havenga. "En daarnaast heeft ze het vertrouwen van de andere meiden gekregen. Die linkerarm van haar is een enorm wapen. Ze is sterk, heeft een heel groot bereik met haar armen en een superschot. Ze zorgt ervoor dat we als team nog meer in balans zijn", aldus Havenga, zelf vroeger ook een linkshandige waterpoloër. Lachend: "dat zijn vaak de creatievelingen".

Met drie overwinningen op rij en Van de Kraats in topvorm nemen de waterpolosters het dinsdag in de kwartfinales op tegen Hongarije. Havenga: "Nu gaat het echt beginnen. Hongarije is een superlastige tegenstander, we hebben daar niet zo'n goed 'track record' tegen. Hongarije zal zelfs de favoriet zijn. We moeten vol aan de bak." Van de Kraats, die onbevangen speelt, kijkt er naar uit. "Druk van buitenaf voel ik niet. Als ik druk ervaar, is dat meer vanuit mezelf. Ik verwacht heel veel van mezelf. Dat onbevangene houd ik graag vast, dat werkt wel bij mij. Ik geniet ook heel bewust van de Spelen, die hele entourage hier is supervet."

Meer uit Sport

Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

1 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

3 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

8 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

9 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

9 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

13 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

1 dag geleden