Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters bouwen in Tokio op schotkracht Van de Kraats

Waterpolosters bouwen in Tokio op schotkracht Van de Kraats

TOKIO (ANP) - Ze is pas 20 jaar, maar waterpoloster Simone van de Kraats behoort tot de uitblinkers op de Olympische Spelen. De nummer 11 van Oranje maakte in de groepsfase negentien doelpunten, waarmee ze de topscorer van het toernooi is. "In de jeugd zei een trainer tegen me dat ik aan het smijten was, schieten zonder techniek dus. Dat was niet echt een compliment. Ik ben daar toen met mijn vader veel aandacht aan gaan besteden", zegt de linkshandige speelster na de gewonnen groepswedstrijd tegen Canada (16-12) als verklaring voor haar machtige schot.

Niet alleen haar aantal goals valt op, ook haar effectiviteit. Ruim drie kwart van de schoten van Van de Kraats in Tokio vliegt in het net. "Ik heb voor mezelf als doel gesteld dat ik iedere minuut echt naar het doel wil kijken en wil zorgen dat ik steeds klaar ben om te schieten. Want als je lichaamshouding verkeerd is, kan je wel kijken naar het doel, maar dan gaat die bal er niet in. Dan ga je geforceerd schieten. Ik ben daar nu heel bewust mee bezig. Ik merk dat ik daardoor ook alerter ben in de wedstrijden", zegt de waterpoloster uit Barneveld, die na de Spelen verhuist van Polar Bears naar de Spaanse topclub CN Mataró uit Barcelona.

Van de Kraats maakte twee doelpunten in de verloren openingswedstrijd tegen Australië. Tegen Spanje en Zuid-Afrika schoot ze daarna respectievelijk zes en vijf keer raak. Ze gooit de ballen met een snelheid van bijna 70 kilometer per uur keer op keer secuur in de hoeken.

Vertrouwen

"Ze heeft heel hard gewerkt om beter te worden", zegt bondscoach Arno Havenga. "En daarnaast heeft ze het vertrouwen van de andere meiden gekregen. Die linkerarm van haar is een enorm wapen. Ze is sterk, heeft een heel groot bereik met haar armen en een superschot. Ze zorgt ervoor dat we als team nog meer in balans zijn", aldus Havenga, zelf vroeger ook een linkshandige waterpoloër. Lachend: "dat zijn vaak de creatievelingen".

Met drie overwinningen op rij en Van de Kraats in topvorm nemen de waterpolosters het dinsdag in de kwartfinales op tegen Hongarije. Havenga: "Nu gaat het echt beginnen. Hongarije is een superlastige tegenstander, we hebben daar niet zo'n goed 'track record' tegen. Hongarije zal zelfs de favoriet zijn. We moeten vol aan de bak." Van de Kraats, die onbevangen speelt, kijkt er naar uit. "Druk van buitenaf voel ik niet. Als ik druk ervaar, is dat meer vanuit mezelf. Ik verwacht heel veel van mezelf. Dat onbevangene houd ik graag vast, dat werkt wel bij mij. Ik geniet ook heel bewust van de Spelen, die hele entourage hier is supervet."

Meer uit Sport

Schulting klaar voor haar olympische debuut op de langebaan

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.

45 minuten geleden
Wielrenner Vingegaard stelt seizoensstart uit na val en ziekte

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.

1 uur geleden
Nederland zonder gearresteerde Schoop naar World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.

10 uur geleden
Waterpolosters voor de zevende keer Europees kampioen

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.

15 uur geleden
Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

18 uur geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

19 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

19 uur geleden