
Waterpolosters bereiken finale van World Cup Super Final
LONG BEACH (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in het Amerikaanse Long Beach de finale van de World Cup Super Final bereikt. In de halve eindstrijd waren de vrouwen van bondscoach Evangelos Doudesis met 12-8 (1-2 4-2 4-2 3-2) te sterk voor titelverdediger Spanje.
In finale neemt Nederland het op tegen de Amerikaanse vrouwen. Het gastland, regerend wereld- en olympisch kampioen, won in de andere halve finale van Hongarije.
Oranje keek na de eerste periode tegen een 2-1-achterstand aan, maar sloot de tweede periode af met een voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Keepster Laura Aarts speelde daarbij een belangrijke rol met een reeks fraaie reddingen. Lieke Rogge was topscorer met vier doelpunten. Brigitte Sleeking voegde er drie treffers aan toe.
Wereldtop
De bondscoach was te spreken over het optreden van zijn vrouwen. "Het was een mooie wedstrijd tussen twee teams die tot de wereldtop behoren. Spanje is een fantastische ploeg. Wij waren consistent in de verdediging 6 tegen 6. Laura Aarts was echt goed. Wij hebben vandaag de kleine dingen goed gedaan. Veel 1 op 1 duels gewonnen, goed gecommuniceerd, veel assists gegeven. In een woord: teamwork, niks meer, niks minder".
Voor de Nederlandse vrouwen staat volgende maand de wereldtitelstrijd in het Japanse Fukuoka op het programma.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.
13 uur geledenTOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.
13 uur geledenTOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.
13 uur geledenGENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.
15 uur geledenHAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.
16 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.
19 uur geleden