Waterpolosters beginnen niet op hun best aan druk olympisch jaar
ZEIST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters verschijnen vrijdag nog niet op hun best bij het EK in Eindhoven. De afgelopen weken heeft de regerend wereldkampioen gewoon doorgetraind, maar doordat de kerstperiode er tussen zat denkt bondscoach Evangelos Doudesis dat zijn ploeg in het toernooi zal moeten groeien. Ondanks het drukke olympische jaar eist de Griek op het EK toch gelijk al veel van zijn speelsters.
"De Olympische Spelen staan dit jaar op nummer 1, daarna komen pas het EK en WK", zo is Doudesis (38) duidelijk over zijn prioriteiten. "Maar we hebben sinds 2000 niet zo'n rijke geschiedenis met deze toernooien dat we het belang ervan mogen onderschatten. We willen hier volgende stappen zetten."
Naast de wereldtitel van afgelopen zomer, het eerste WK-goud sinds 1991, pakte Oranje de afgelopen 25 jaar maar twee WK-medailles. In februari volgt in Qatar een nieuwe kans. De laatste Europese titel dateert van 2018. Verder eindigden de vrouwen op slechts drie van de afgelopen tien EK's op het podium.
Medaille pakken
Toch is een nieuwe Europese titel niet het belangrijkste doel voor Doudesis in Eindhoven, waar volgende week zaterdag de finale wordt gespeeld. "Bij ieder toernooi ben ik meer tevreden als wij uitstralen wat wij willen uitstralen, dan als we alleen een medaille pakken. Wij willen ons land goed vertegenwoordigen, met respect spelen en elke wedstrijd alles voor elkaar geven. Als dit betekent dat wij een medaille winnen is dat mooi meegenomen, maar dat is niet onze doelstelling."
Met diezelfde aanpak werd Oranje afgelopen zomer in Japan voor de tweede keer de beste van de wereld. Dat heeft tot veel media-aandacht voor de ploeg geleid, zegt Doudesis tevreden. "Dat was het eerste wat we wilden, nu is de volgende stap om meer jonge sporters te inspireren om te gaan waterpoloën. Het belangrijkste daarvoor is dat jongeren wedstrijden van ons kijken, het liefst ter plekke langs het zwembad."
De organisatie van het EK merkt de gegroeide belangstelling voor de waterpolosters. Een woordvoerster laat weten dat het openingsweekend in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion "nagenoeg" is uitverkocht. Ook is er een extra tribune bijgebouwd, waardoor er zo'n 3000 mensen bij de wedstrijden kunnen zijn.
Meer uit Sport
SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
12 uur geleden