Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolosters als groepswinnaar naar kwartfinales EK

Waterpolosters als groepswinnaar naar kwartfinales EK

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich bij het EK in Boedapest verzekerd van de eindzege in groep B. Oranje won ook de vijfde en laatste poulewedstrijd. De titelhouder was met 10-6 te sterk voor concurrent Spanje, dat eveneens nog ongeslagen was. De periodestanden waren 2-0 4-1 2-2 2-3.

Maud Megens was met drie treffers topscorer. De andere doelpunten kwamen op naam van Sabrina van der Sloot (twee), Maartje Keuning, Brigitte Sleeking, Nomi Stomphorst, Simone van de Kraats en Vivian Sevenich. Oranje won eerder in de EK-groep van Italië (10-4), Frankrijk (18-1), Israël (22-3) en Duitsland (23-3).

Nederland en Spanje waren al zeker van deelname aan de kwartfinales. Daarin speelt de ploeg van bondscoach Arno Havenga dinsdag tegen Slowakije, de nummer vier van groep A. De winnaar van het EK verdient een olympisch ticket. Voor Oranje volstaat een plek in de finale ook om naar de Spelen in Japan te mogen als het al gekwalificeerde Spanje daarin de opponent is.

Overwicht

Nederland had tegen Spanje nog iets goed te maken. Bij het WK vorig jaar zomer in Zuid-Korea verloor Oranje in de kwartfinales met 12-8 van de Zuid-Europese ploeg, die naderhand achter de Verenigde Staten als tweede eindigde. Nederland kwam bij het WK niet verder dan de zevende plek.

Oranje kwam bij het WK een rampzalige start tegen Spanje (0-6) niet meer te boven. In Boedapest waren de rollen omgedraaid. Nederland leidde na de tweede periode met 6-1. De titelhouder sprong efficiënt met de kansen om en strafte het matige werk van de Spaanse goalie goed af. Bij Oranje was keepster Debby Willemsz juist weer één van de uitblinkers.

In de derde en vierde periode had Spanje nog wel even een overwicht. Nederland moest vier treffers op rij incasseren (8-6), maar dankzij doelpunten van Van der Sloot en Sevenich in de slotfase kwam de poulezege niet in gevaar.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

4 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

10 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

12 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

12 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

13 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

13 uur geleden