Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpoloster Van der Sloot voor zevende keer naar WK

NIEUWEGEIN (ANP) - Sabrina van der Sloot maakt later deze maand voor de zevende keer in haar loopbaan haar opwachting op een WK waterpolo. Ze is door bondscoach Evangelos Doudesis opgeroepen voor het wereldkampioenschap in Hongarije.

De 31-jarige Van der Sloot, spelend voor de Spaanse club Sabadell, werd zeven jaar geleden met Oranje tweede op het WK in Kazan. In 2018 pakte ze in Barcelona met de nationale ploeg de Europese titel.

In totaal heeft Doudesis dertien speelsters opgeroepen, onder wie drie debutanten: Lola Moolhuijzen, Maxine Schaap en Nina ten Broek. Fleurien Bosveld en keepster Britt van den Dobbelsteen werden aangewezen als reserves.

Stoppen

De waterpolosters strandden vorig jaar op de Olympische Spelen onder leiding van bondscoach Arno Havenga in de kwartfinales en eindigden in Tokio op de zesde plaats. De routiniers Nomi Stomphorst en Dagmar Genee en reservekeepster Joanne Koenders sloten in Japan hun interlandcarrière af. Keepster Debby Willemsz en Maud Megens, jarenlang een van de topscorers van Oranje, besloten aan het einde van het jaar ook te stoppen. Havenga legde zijn functie neer en werd opgevolgd door zijn assistent Doudesis.

Met de teruggekeerde keepster Laura Aarts in de selectie begint Oranje op maandag 20 juni aan het WK tegen Argentinië. Daarna wacht de ploeg van Doudesis duels met de Verenigde Staten en Zuid-Afrika. De nummers 1 van de poules plaatsen zich rechtstreeks voor de kwartfinales, de nummers 2 en 3 gaan eerst de kruisfinales in.

Woensdagavond spelen de Nederlandse waterpolosters in Utrecht nog een 'uitzwaaiwedstrijd' tegen Canada.

Meer uit Sport

Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

12 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

15 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

15 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

17 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

17 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

19 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

1 dag geleden