Waterpoloster Megens ziet 'troostwedstrijden' als mishandeling
TOKIO (ANP) - De Nederlandse waterpolosters willen na hun nederlaag in de kwartfinales van de Olympische Spelen het liefste zo snel mogelijk weg uit Japan, maar ze moeten nog twee wedstrijden spelen. De ploeg van bondscoach Arno Havenga maakt geen kans meer op een medaille. Toch moet Oranje nog om de plaatsen vijf tot en met acht spelen, de zogeheten troostwedstrijden.
"Ik snap echt niet waarom ze dit doen", zegt Maud Megens, een van de boegbeelden van de ploeg. "Dit is een soort van extra mishandeling. Maar goed, we moeten de eer aan onszelf houden en laten zien dat we in ieder geval goed genoeg zijn voor de top 5."
De waterpolosters verloren in de kwartfinales met 14-11 van Hongarije, dat het donderdag in de halve finale opneemt tegen Spanje. Oranje gaat die dag de strijd aan met China. Bij winst speelt de ploeg van Havenga twee dagen later de wedstrijd om plek vijf, bij verlies om plek zeven.
"Andere ploegen die eruit vliegen, zien we naar huis gaan", aldus Havenga. "Het klinkt heel lullig, maar voor ons eindigt hier gewoon een bepaald doel. We wilden een olympische medaille, dat verdient deze ploeg ook. Dat lukt niet en dan is het ook klaar, dan wil je weg. Maar goed, we gaan we er alles aan doen om dit toernooi waardig af te sluiten. Dat is dan maar onze volgende missie."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
5 uur geleden