Waterpoloster Keuning maakt voor oog van de koning een hattrick
PARIJS (ANP) - Maartje Keuning blonk met drie goals uit bij de Nederlandse waterpolovrouwen in de wedstrijd tegen China. Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en de prinsessen Amalia en Alexia juichten uitbundig mee op de tribunes van het Centre Aquatique van Parijs. "We zagen pas tijdens het volkslied dat de koninklijke familie er was. Dat was wel speciaal en het helpt ook, net als die fans uit Nederland", zei de Noord-Hollandse na afloop. Oranje boog in de wedstrijd een achterstand van 8-5 om in een ruime overwinning van 15-11.
Vooral haar eerste doelpunt was fraai. Keuning wipte de bal op en lobde over de Chinese keepster. "Het ging op intuïtie. Het was een mooie goal, maar er was geen tijd om ervan te genieten. We stonden zo ver achter, er moest gewoon een goal komen", vertelde Keuning. "We speelden vooral in de eerste periode slecht. We waren niet scherp en passief in de aanval. De Chinezen konden doen wat ze wilden. Hoe het kwam, weet ik niet. Misschien was de focus minder scherp omdat we zo tevreden waren met de zege in de vorige wedstrijd op Hongarije."
Van onderschatting was geen sprake, zei Keuning. "We wisten dat China een ploeg is waar je niet eenvoudig van wint, maar we wisten ook dat wij beter zijn: sneller en fitter. Gelukkig hadden we allemaal zoiets van: dit moet anders. En dat hebben we gedaan."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
3 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
7 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
10 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden