Waterpoloster Keuning maakt voor oog van de koning een hattrick
PARIJS (ANP) - Maartje Keuning blonk met drie goals uit bij de Nederlandse waterpolovrouwen in de wedstrijd tegen China. Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en de prinsessen Amalia en Alexia juichten uitbundig mee op de tribunes van het Centre Aquatique van Parijs. "We zagen pas tijdens het volkslied dat de koninklijke familie er was. Dat was wel speciaal en het helpt ook, net als die fans uit Nederland", zei de Noord-Hollandse na afloop. Oranje boog in de wedstrijd een achterstand van 8-5 om in een ruime overwinning van 15-11.
Vooral haar eerste doelpunt was fraai. Keuning wipte de bal op en lobde over de Chinese keepster. "Het ging op intuïtie. Het was een mooie goal, maar er was geen tijd om ervan te genieten. We stonden zo ver achter, er moest gewoon een goal komen", vertelde Keuning. "We speelden vooral in de eerste periode slecht. We waren niet scherp en passief in de aanval. De Chinezen konden doen wat ze wilden. Hoe het kwam, weet ik niet. Misschien was de focus minder scherp omdat we zo tevreden waren met de zege in de vorige wedstrijd op Hongarije."
Van onderschatting was geen sprake, zei Keuning. "We wisten dat China een ploeg is waar je niet eenvoudig van wint, maar we wisten ook dat wij beter zijn: sneller en fitter. Gelukkig hadden we allemaal zoiets van: dit moet anders. En dat hebben we gedaan."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
7 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden