Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolokeepster Willemsz is niet voor niets teruggekomen

Waterpolokeepster Willemsz is niet voor niets teruggekomen

TRIËST (ANP) - Waterpolokeepster Debby Willemsz nam bijna twee jaar geleden gedesillusioneerd afscheid van Oranje. Willemsz was het zat om tweede keus te zijn achter Laura Aarts en kon zich niet meer motiveren voor de dagelijkse trainingen in Zeist. Niet lang daarna besloot echter ook Aarts, één van de beste keepsters ter wereld, om de nationale ploeg vanwege motivatieproblemen voor gezien te houden. Willemsz keerde daarop terug in Oranje, heroverde haar plek onder de lat en eiste zaterdagavond in de beslissende wedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst de hoofdrol voor zich op.

"Ik ben niet voor niets teruggekomen. Hier heb ik het voor gedaan", zegt Willemsz euforisch. Terugkijken doet ze liever niet. "Het is nu al bijna twee jaar geleden dat ik stopte. Daar heb ik het niet vaak meer over. Ik wilde naar de Olympische Spelen, daarom ben ik teruggegaan naar Oranje. Ik ben hartstikke trots dat het gelukt is. We gaan gewoon naar Tokio toe!"

De 26-jarige keepster groeide in de halve finale van het OKT tegen Griekenland uit tot de uitblinker bij Oranje. Wat de Griekse speelsters ook probeerden, ze kregen de bal na de rust maar niet langs Willemsz. Oranje keek halverwege tegen een achterstand van 4-3 aan, maar domineerde het tweede gedeelte van het allesbeslissende duel met als inzet een ticket naar Tokio. Maud Megens was in aanvallend opzicht belangrijk met drie doelpunten, maar vooral de vele reddingen van Willemsz zorgden ervoor dat het vertrouwen bij de waterpolosters steeds groter werd.

Teamprestatie

"Fantastisch dat juist zij deze hoofdrol speelde", zegt bondscoach Arno Havenga. "Debby is extreem belangrijk voor ons. Niet alleen als keepster, maar ook als mens. Ze is van grote toegevoegde waarde voor de groep. Een sfeermakertje, die oog heeft voor iedereen, voor iedereen klaar staat en het altijd door heeft als er iets speelt."

Zelf benadrukt Willemsz dat kwalificatie voor de Spelen een echte teamprestatie was. "We wisten dat het nu moest gebeuren. We hadden een plan en dat plan hebben we perfect uitgevoerd. Het was alles of niets, zo hebben we deze wedstrijd ook benaderd", zegt de Zuid-Hollandse. "In de derde periode zat ik helemaal stuk, ik kon amper meer communiceren. En daar draait het hele spel om. Onze andere keepster, Joanne Koenders, deed toen vanaf de kant de communicatie voor mij. Dat was supertof. Ik had zoveel te doen, maar ik bleef die ballen maar pakken."

Met nog minder dan 2 minuten op de klok slaakte Willemsz een oerkreet toen ze weer een Grieks schot stopte. "Toen wist ik: dit geven we niet meer weg. Dat was een heerlijk gevoel."

Meer uit Sport

Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

14 minuten geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

1 uur geleden
Ben Sulayem herkozen als voorzitter van autosportfederatie FIA

TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.

2 uur geleden
Handballer Smits slaat EK 2026 uit voorzorg over

ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.

2 uur geleden
Skiester Vonn wint na zeven jaar weer wereldbekerwedstrijd

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.

2 uur geleden
IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

19 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

21 uur geleden