Waterpoloërs verliezen op EK ook van Frankrijk
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs kunnen op het EK maximaal als vijftiende eindigen. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer verloor maandag in de strijd om de plekken 13 tot en met 16 van Frankrijk: 8-9 (3-3 2-2 1-2 2-2). Oranje gaat woensdag met Malta uitmaken wie het toernooi als laatste afsluit.
De waterpoloërs hoopten vooraf op een plek in de top 8 van het EK. De mannen van Van der Meer begonnen het toernooi met een gewenste overwinning op Roemenië (9-8), maar ze verloren daarna van Rusland (9-15) en olympisch kampioen Servië (4-11). Omdat de Roemenen verrassend wonnen van Rusland, eindigden de waterpoloërs op basis van de onderlinge resultaten onderaan in de poule. Ze hadden gehoopt als nummer 2 of 3 van de poule naar de kruisfinales te gaan.
"We kunnen wel steeds zeggen dat we prima spelen en veel kansen creëren. In de poulefase was dat ook het geval. Vandaag was het allemaal te slap, te mat en gewoon niet goed genoeg. Desondanks kregen we ook nu weer enorm veel kansen", aldus Van der Meer, die vond dat zijn team de overtalsituatie vaak niet goed uitspeelde. "We spelen 'm meestal nog best redelijk uit, maar we schieten veel te vaak tegen het blok of tegen de keeper op. We missen overduidelijk overtuiging in het schot. Dat heeft met kwaliteit te maken, maar ook met vertrouwen. Dat is op dit moment duidelijk even wat minder bij ons."
De mannen van Van der Meer zien het EK als voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi, eind maart in Rotterdam. Voor eigen publiek hopen ze een ticket naar Tokio te bemachtigen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
9 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
10 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
11 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
11 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
12 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
14 uur geleden