Waterpoloërs verdienen ticket voor EK met ruime zege op Turkije
NETANYA (ANP) - De Nederlandse waterpolomannen hebben zich verzekerd van deelname aan het EK in september in Kroatië. Oranje won op het kwalificatietoernooi in het Israëlische Netanya van Turkije met 18-10. Na de winst op gastland Israël op vrijdag (10-4) volstond de zege op de Turken voor een ticket naar het EK.
Het Nederlands team had in de eerste twee periodes nog moeite om los te komen van Turkije, maar met 6-1 in derde periode was het gat geslagen. In de vierde periode kon het team de wedstrijd met een comfortabele voorsprong uitspelen.
Kas te Riele en Jesse Koopman scoorden ieder vier keer. Thomas Lucas was goed voor drie treffers. Jorn Muller en Pascal Janssen maakten ieder twee goals. Ook Guus van Yperen, Tim de Mey en Jesse Nispeling tekenden voor een treffer.
Bij Nederland ontbrak bondscoach Harry van der Meer langs de kant omdat hij thuis in quarantaine zit vanwege corona. Branko Mitrovic verving hem.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
16 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
18 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden