Waterpoloërs verdienen ticket voor EK met ruime zege op Turkije
NETANYA (ANP) - De Nederlandse waterpolomannen hebben zich verzekerd van deelname aan het EK in september in Kroatië. Oranje won op het kwalificatietoernooi in het Israëlische Netanya van Turkije met 18-10. Na de winst op gastland Israël op vrijdag (10-4) volstond de zege op de Turken voor een ticket naar het EK.
Het Nederlands team had in de eerste twee periodes nog moeite om los te komen van Turkije, maar met 6-1 in derde periode was het gat geslagen. In de vierde periode kon het team de wedstrijd met een comfortabele voorsprong uitspelen.
Kas te Riele en Jesse Koopman scoorden ieder vier keer. Thomas Lucas was goed voor drie treffers. Jorn Muller en Pascal Janssen maakten ieder twee goals. Ook Guus van Yperen, Tim de Mey en Jesse Nispeling tekenden voor een treffer.
Bij Nederland ontbrak bondscoach Harry van der Meer langs de kant omdat hij thuis in quarantaine zit vanwege corona. Branko Mitrovic verving hem.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
21 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden