Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpoloërs Oranje opnieuw niet naar de Spelen

Waterpoloërs Oranje opnieuw niet naar de Spelen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs kunnen deelname aan de Olympische Spelen vergeten. De ploeg van coach Harry van der Meer werd vrijdag in Rotterdam op het olympisch kwalificatietoernooi in de kwartfinales uitgeschakeld door Montenegro. De nummer 3 van Europa was met 13-7 te sterk: 4-0 3-3 3-4 3-0. Alleen de beste drie landen plaatsen zich voor de Spelen van Tokio.

Oranje had donderdag in de laatste groepswedstrijd nipt verloren van Rusland, waardoor het in de kwartfinales op de winnaar van de andere groep stuitte. Het sterke Montenegro liet Oranje in het eerste kwart kansloos (0-4), maar het gastland knokte zich knap terug. Na de 3-3 in het tweede kwart liep de ploeg van bondscoach Van der Meer een punt in dankzij een treffer kort voor de zoemer van Pascal Janssen, met drie doelpunten de topschutter van de ploeg.

"Op dat moment voelden we dat er iets te halen was", keek Janssen terug. Maar in het vierde kwart maakten de Montenegrijnen hun status als favoriet weer waar. "Vijf doelpunten verschil met nog drie minuten op de klok, dan weet je dat het over is", aldus Janssen.

Grote teleurstelling

Nederland deed voor het laatst in 2000 mee aan de Spelen, Van der Meer was toen nog een van de spelers. Voor de Spelen van Rio 2016 werd plaatsing net gemist.

Van der Meer sprak van een grote teleurstelling. "Hier hebben we vier jaar voor gewerkt, dat is zwaar. Het zorgt voor gemengde gevoelens. Ik ben trots op hoe we hier gespeeld hebben. Ook vandaag hebben we goede momenten laten zien. In de derde periode komen we netjes terug. Daarna probeerden we het misschien te veel individueel te forceren, dan lopen zij weg. Het is natuurlijk ook een wereldteam."

Focus

Voor Nederland rest nog de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht. "Het is moeilijk daarop te focussen", zei Van der Meer. "We moeten eerst dit verwerken. Daarna gaan we ons op de rest van dit toernooi focussen. Voor mijn gevoel zitten we dicht tegen de toplanden aan. Het verschil wordt steeds kleiner, alleen resulteert dat nu niet in deelname aan de Olympische Spelen. We moeten proberen deze lijn de komende jaren door te zetten."

In januari plaatsten de Nederlandse waterpolosters zich wel voor de Spelen van Tokio.

Meer uit Sport

Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

2 uur geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

2 uur geleden
LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

5 uur geleden
Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

6 uur geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

17 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

19 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

1 dag geleden