Waterpoloërs Oranje opnieuw niet naar de Spelen
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs kunnen deelname aan de Olympische Spelen vergeten. De ploeg van coach Harry van der Meer werd vrijdag in Rotterdam op het olympisch kwalificatietoernooi in de kwartfinales uitgeschakeld door Montenegro. De nummer 3 van Europa was met 13-7 te sterk: 4-0 3-3 3-4 3-0. Alleen de beste drie landen plaatsen zich voor de Spelen van Tokio.
Oranje had donderdag in de laatste groepswedstrijd nipt verloren van Rusland, waardoor het in de kwartfinales op de winnaar van de andere groep stuitte. Het sterke Montenegro liet Oranje in het eerste kwart kansloos (0-4), maar het gastland knokte zich knap terug. Na de 3-3 in het tweede kwart liep de ploeg van bondscoach Van der Meer een punt in dankzij een treffer kort voor de zoemer van Pascal Janssen, met drie doelpunten de topschutter van de ploeg.
"Op dat moment voelden we dat er iets te halen was", keek Janssen terug. Maar in het vierde kwart maakten de Montenegrijnen hun status als favoriet weer waar. "Vijf doelpunten verschil met nog drie minuten op de klok, dan weet je dat het over is", aldus Janssen.
Grote teleurstelling
Nederland deed voor het laatst in 2000 mee aan de Spelen, Van der Meer was toen nog een van de spelers. Voor de Spelen van Rio 2016 werd plaatsing net gemist.
Van der Meer sprak van een grote teleurstelling. "Hier hebben we vier jaar voor gewerkt, dat is zwaar. Het zorgt voor gemengde gevoelens. Ik ben trots op hoe we hier gespeeld hebben. Ook vandaag hebben we goede momenten laten zien. In de derde periode komen we netjes terug. Daarna probeerden we het misschien te veel individueel te forceren, dan lopen zij weg. Het is natuurlijk ook een wereldteam."
Focus
Voor Nederland rest nog de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht. "Het is moeilijk daarop te focussen", zei Van der Meer. "We moeten eerst dit verwerken. Daarna gaan we ons op de rest van dit toernooi focussen. Voor mijn gevoel zitten we dicht tegen de toplanden aan. Het verschil wordt steeds kleiner, alleen resulteert dat nu niet in deelname aan de Olympische Spelen. We moeten proberen deze lijn de komende jaren door te zetten."
In januari plaatsten de Nederlandse waterpolosters zich wel voor de Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
3 uur geleden