Waterpoloërs op kwalificatietoernooi kansloos tegen Kroatië
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs zijn in hun tweede wedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi aan de kant gezet door Kroatië. De favoriet won in het lege Zwemcentrum Rotterdam met 25-8 (7-1 7-4 5-1 6-2). Oranje was een dag eerder mooi begonnen met een overwinning op Duitsland. De formatie van coach Harry van der Meer is daardoor ook zeker nog niet uitgeschakeld.
Aanvankelijk leek Nederland nog enigszins in de buurt van de oppermachtige opponent te blijven. Bij een achterstand van 2-0 verkleinde Thomas Lucas de marge. Er kwamen zelfs nog enkele mogelijkheden voor het thuisspelende land, maar meerdere overtalsituaties werden niet benut. Aan de andere kant kregen de Kroaten echter veel te veel ruimte om aan te leggen. Dat deden ze naar hartenlust.
Pas bij 9-1 in het tweede kwart was er opnieuw een treffer voor TeamNL, wederom was Lucas de schutter. Ook Bilal Gbadamassi, Jesse Koopman en Guus van IJperen kwamen in die fase nog tot scoren. Dat leidde tot een iets draaglijker score in het tweede kwart, 7-4 tegen 7-1. De wedstrijd was echter gespeeld en de Kroaten konden in het vervolg moeiteloos verder uitlopen. Van IJperen, Pascal Janssen en Robin Lindhout scoorden nog.
In de groepsfase neemt Nederland het de komende dagen nog op tegen Roemenië, Frankrijk en Rusland. De beste vier uit de poule gaan door naar de kwartfinales. Er zijn in Rotterdam drie tickets te verdelen voor de Olympische Spelen van Tokio. De Nederlandse mannen deden in 2000 voor het laatst aan de Spelen mee.
De vrouwen plaatsten zich eerder op het OKT van Triëst al voor Tokio.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
4 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
7 uur geleden