Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpoloërs op kwalificatietoernooi kansloos tegen Kroatië

Waterpoloërs op kwalificatietoernooi kansloos tegen Kroatië

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs zijn in hun tweede wedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi aan de kant gezet door Kroatië. De favoriet won in het lege Zwemcentrum Rotterdam met 25-8 (7-1 7-4 5-1 6-2). Oranje was een dag eerder mooi begonnen met een overwinning op Duitsland. De formatie van coach Harry van der Meer is daardoor ook zeker nog niet uitgeschakeld.

Aanvankelijk leek Nederland nog enigszins in de buurt van de oppermachtige opponent te blijven. Bij een achterstand van 2-0 verkleinde Thomas Lucas de marge. Er kwamen zelfs nog enkele mogelijkheden voor het thuisspelende land, maar meerdere overtalsituaties werden niet benut. Aan de andere kant kregen de Kroaten echter veel te veel ruimte om aan te leggen. Dat deden ze naar hartenlust.

Pas bij 9-1 in het tweede kwart was er opnieuw een treffer voor TeamNL, wederom was Lucas de schutter. Ook Bilal Gbadamassi, Jesse Koopman en Guus van IJperen kwamen in die fase nog tot scoren. Dat leidde tot een iets draaglijker score in het tweede kwart, 7-4 tegen 7-1. De wedstrijd was echter gespeeld en de Kroaten konden in het vervolg moeiteloos verder uitlopen. Van IJperen, Pascal Janssen en Robin Lindhout scoorden nog.

In de groepsfase neemt Nederland het de komende dagen nog op tegen Roemenië, Frankrijk en Rusland. De beste vier uit de poule gaan door naar de kwartfinales. Er zijn in Rotterdam drie tickets te verdelen voor de Olympische Spelen van Tokio. De Nederlandse mannen deden in 2000 voor het laatst aan de Spelen mee.

De vrouwen plaatsten zich eerder op het OKT van Triëst al voor Tokio.

Meer uit Sport

Michelle Velzeboer gaat op olympische 1500 meter opnieuw onderuit

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.

15 minuten geleden
Vechtersmentaliteit levert Rijpma-de Jong eindelijk goud op

MILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.

1 uur geleden
IJshockeyers Canada na comeback naar olympische finale

MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).

1 uur geleden
Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

1 uur geleden
Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

2 uur geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

2 uur geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

2 uur geleden