
Waterpoloërs moeten stunten na verrassende zege Roemenië
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben hun kansen op kwalificatie voor de kruisfinales van het EK flink zien slinken. Roemenië verraste Rusland met 11-10 en deed de laatste plek in de poule daardoor over aan Oranje, dat de voorronde van het EK zaterdagavond afsluit tegen olympisch kampioen Servië, de winnaar van de laatste vier EK's. De mannen van bondscoach Harry van der Meer moeten een nederlaag voorkomen om door te gaan.
De waterpoloërs waren het EK begonnen met een hoopgevende zege op de Roemenen (9-8). De daaropvolgende nederlaag tegen het sterkere Rusland was min of meer ingecalculeerd (9-15). Van der Meer hoopte dat de zege op Roemenië genoeg zou zijn om in ieder geval de kruisfinales te halen, maar de overwinning van de Roemenen op de Russen zorgt ervoor dat Oranje nu moet stunten tegen Servië. Bij een gelijk puntentotaal wordt gekeken naar de onderlinge resultaten, op basis daarvan staat Nederland nu onder Rusland én Roemenië.
Als de waterpoloërs verliezen van Servië, spelen ze in Boedapest verder om de plekken dertien tot en met zestien.
Meer uit Sport
LIVERPOOL (ANP) - Het Franse vrouwenteam is uitgesloten van deelname aan de wereldkampioenschappen boksen in Liverpool. De resultaten van de verplichte geslachtstest bij de vrouwen werden te laat ingediend, meldde de Franse bond. Het gaat om vijf bokssters.
1 uur geledenMONZA (ANP) - Oscar Piastri slaat vrijdag de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Italië over. De kampioenschapsleider in de Formule 1 staat zijn auto af aan de 19-jarige Alex Dunne, die afkomstig is uit het opleidingsprogramma van renstal McLaren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka heeft vijf jaar na het winnen van haar tweede US Open voor het eerst weer de halve finales bereikt van het grandslamtoernooi in New York. De 27-jarige Osaka rekende in de kwartfinales in twee sets af met de Tsjechische Karolina Muchova: 6-4 7-6 (3). De als 23e geplaatste Japanse treft in de halve finale de Amerikaanse Amanda Anisimova, die in de kwartfinales de Poolse Iga Swiatek uitschakelde en daarmee revanche nam voor haar vernederende nederlaag van 6-0 6-0 tegen Swiatek in de finale van Wimbledon dit jaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finales van de US Open. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in New York met 6-1 6-4 6-2 te sterk voor zijn landgenoot Lorenzo Musetti.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Amanda Anisimova heeft in de kwartfinales van de US Open revanche genomen op Iga Swiatek. De 24-jarige Amerikaanse versloeg de Poolse nummer 2 van de wereld met 6-4 6-3.
12 uur geledenBILBAO (ANP/Belga) - Wielerploeg Israel - Premier Tech zal zich niet terugtrekken uit de Vuelta. Dat meldde de ploeg in een verklaring op X. De elfde etappe van de Spaanse rittenkoers werd woensdag in Bilbao geneutraliseerd vanwege een pro-Palestijns protest.
14 uur geledenGENNEP (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege op rij geboekt in de Simac Ladies Tour. De 26-jarige klassementsleidster van SD Worx - Protime was in de tweede etappe, een rit over ruim 124 kilometer met start en finish in Gennep, de snelste van een kopgroep van elf rensters.
21 uur geleden