Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpoloërs kansloos tegen Rusland op EK

Waterpoloërs kansloos tegen Rusland op EK

BOEDAPEST (ANP) - Het is de Nederlandse waterpoloërs niet gelukt hun tweede groepswedstrijd op het EK in Hongarije te winnen. In Boedapest bleek Rusland met 15-9 te sterk. De periodestanden waren 2-3, 1-5, 2-3, 4-4. Jorn Winkelhorst, Jesse Koopman en Robin Lindhout scoorden ieder twee keer. De overige treffers kwamen op naam van Thomas Lucas, Jorn Muller en Lars Gottemaker.

Oranje had dinsdag de eerste wedstrijd op het EK nog met 9-8 van Roemenië gewonnen. Servië, dat de eerste twee duels overtuigend wist te winnen, is zaterdag de laatste tegenstander in de groepsfase. De groepswinnaar gaat direct door naar de kwartfinales, de nummers 2 en 3 spelen in een tussenronde.

De Nederlandse ploeg van bondscoach Harry van der Meer heeft zich een plek in de kwartfinales ten doel gesteld. Het toernooi geldt ook als belangrijke voorbereiding voor het olympisch kwalificatietoernooi in maart in Rotterdam, waar de waterpoloërs een ticket voor de Spelen in Tokio hopen te pakken. Bij het EK ligt alleen voor de winnaar een toegangsbewijs voor de Spelen klaar.

Gemiste kansen

Oranje miste te veel kansen tegen Rusland. De ploeg profiteerde vooral te weinig van overtalsituaties. "We misten jammer genoeg de overtuiging die we in het eerste duel tegen Roemenië wel hadden", zei bondscoach Van der Meer. "Daarnaast vielen we te ver terug in de zone, waarmee we de schutters van Rusland in de kaart speelden. Ik baal natuurlijk van de nederlaag, maar we moeten onszelf niet de put in praten. Het feit dat we zoveel kansen creëren, is gewoon positief en dat moeten we meenemen naar de volgende wedstrijden. Het EK is nog maar net begonnen."

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

2 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

6 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

17 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden