Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpoloërs herstellen zich tegen Georgië na mislopen Spelen

Waterpoloërs herstellen zich tegen Georgië na mislopen Spelen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben zich op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam hersteld na de teleurstelling van vrijdag, toen deelname aan de Olympische Spelen werd misgelopen. Oranje won een dag na die klap met 14-11 van Georgië.

De ploeg van bondscoach Harry van der Meer strijdt zondag met Frankrijk om de vijfde plaats. De Fransen versloegen Canada met 11-9. De top 3 van het OKT in Rotterdam plaatst zich voor de Spelen van Tokio. Hoewel Oranje zich niet meer kan kwalificeren, wil Van der Meer met zijn mannen wel zo hoog mogelijk eindigen. Mogelijk haken gekwalificeerde landen vanwege coronaperikelen af en kan een van de reserves alsnog naar Tokio.

Vrijdag werd de ploeg van Van der Meer in de kwartfinales van het OKT uitgeschakeld door Montenegro. De nummer 3 van Europa was met 13-7 te sterk.

Positiviteit

"Er is zoveel positiviteit, ondanks dat we het niet hebben gehaald", zei Van der Meer na de zege op Georgië. "Het waterpolowereldje is klein, maar we krijgen zoveel berichten van mensen die zien dat er een ander Nederland staat dan dat er in het verleden heeft gestaan. Dat geeft zelfvertrouwen en voldoening. Daar hebben we het na de nederlaag tegen Montenegro ook over gehad. Eerst was er de zure appel, daarna neemt de positiviteit het langzaam over."

Nederland deed in 2000 voor het laatst mee aan de Olympische Spelen. De waterpoloërs waren heel dicht bij plaatsing voor de Spelen van Rio 2016, maar ze verloren de beslissende kwalificatiewedstrijd via strafworpen van Frankrijk.

Meer uit Sport

Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

19 minuten geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

5 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

6 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

9 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

23 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden