Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpoloërs herstellen zich tegen Georgië na mislopen Spelen

Waterpoloërs herstellen zich tegen Georgië na mislopen Spelen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben zich op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam hersteld na de teleurstelling van vrijdag, toen deelname aan de Olympische Spelen werd misgelopen. Oranje won een dag na die klap met 14-11 van Georgië.

De ploeg van bondscoach Harry van der Meer strijdt zondag met Frankrijk om de vijfde plaats. De Fransen versloegen Canada met 11-9. De top 3 van het OKT in Rotterdam plaatst zich voor de Spelen van Tokio. Hoewel Oranje zich niet meer kan kwalificeren, wil Van der Meer met zijn mannen wel zo hoog mogelijk eindigen. Mogelijk haken gekwalificeerde landen vanwege coronaperikelen af en kan een van de reserves alsnog naar Tokio.

Vrijdag werd de ploeg van Van der Meer in de kwartfinales van het OKT uitgeschakeld door Montenegro. De nummer 3 van Europa was met 13-7 te sterk.

Positiviteit

"Er is zoveel positiviteit, ondanks dat we het niet hebben gehaald", zei Van der Meer na de zege op Georgië. "Het waterpolowereldje is klein, maar we krijgen zoveel berichten van mensen die zien dat er een ander Nederland staat dan dat er in het verleden heeft gestaan. Dat geeft zelfvertrouwen en voldoening. Daar hebben we het na de nederlaag tegen Montenegro ook over gehad. Eerst was er de zure appel, daarna neemt de positiviteit het langzaam over."

Nederland deed in 2000 voor het laatst mee aan de Olympische Spelen. De waterpoloërs waren heel dicht bij plaatsing voor de Spelen van Rio 2016, maar ze verloren de beslissende kwalificatiewedstrijd via strafworpen van Frankrijk.

Meer uit Sport

Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

30 minuten geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

1 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

4 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

6 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 dag geleden