Waterpoloërs beginnen op 23 januari met bekertoernooi
NIEUWEGEIN (ANP) - De topteams van het waterpolo hervatten het seizoen op 23 januari met het bekertoernooi. Dat is besloten na overleg tussen zwembond KNZB, NOC*NSF en alle eredivisieverenigingen. De competitie in de eredivisie bij de vrouwen begint op 13 februari, de mannen starten twee weken later. Topcompetities in tal van sporten zijn sinds 17 december weer mogelijk ondanks de lockdown.
Eerder in de week werd februari nog genoemd als startdatum na de coronapauze. "Het is de laatste dagen heel snel gegaan", zegt Edwin Hoogerwerf, projectleider waterpolo- en breedtesport van de KNZB, op waterpolo.nl. "De verenigingen worden op 4 januari voorzien van antigeentesten, die erkend zijn door NOC*NSF en de internationale zwembond FINA. Vanaf dat moment kan er begonnen worden met het testen van de selecties en in groepsverband worden getraind."
Een ander punt was de openstelling van de zwembaden. Hoogerwerf: "De veiligheidsregio’s en sportgemeentes hebben een brief van NOC*NSF ontvangen, waarin bekrachtigd wordt dat de zwembaden van eredivisieverenigingen open mogen voor de ploegen. Alle zwembaden werken mee, indien er wordt voldaan aan strenge voorwaarden. Afgaande op de manier waarop de nationale selecties de afgelopen maanden hebben getraind, zijn we ervan overtuigd dat veilig sporten mogelijk is."
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
17 minuten geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
36 minuten geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
1 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse heeft de laatste test voor het WK veldrijden van volgende week in Hulst gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse schreef in het Brabantse Hoogerheide de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen op haar naam, nadat ze zaterdag in Maasmechelen al haar eerste cross van deze wereldbeker had gewonnen. In het zonnige Hoogerheide had ze daarbij geen last van de concurrentie van haar ontbrekende landgenoten Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Marrit Fledderus heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell brons gehaald op de laatste 500 meter. De 24-jarige Friezin was met 37,62 langzamer dan Kaja Ziomek-Nogal uit Polen, die won in 37,25. Het zilver ging naar de Duitse Sophie Warmuth, die 0,01 seconde sneller was dan Fledderus.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
7 uur geleden