Waterpoloër Lindhout niet langer international
UTRECHT (ANP) - Robin Lindhout maakt geen deel meer uit van de nationale waterpoloselectie. De 30-jarige speler uit Utrecht, sinds 2008 international, kreeg van bondscoach Harry van der Meer te horen dat er voor hem voorlopig geen toekomst is in Oranje. TeamNL slaagde er onlangs niet in zich op het OKT van Rotterdam te plaatsen voor de Olympische Spelen van Tokio.
"Ik heb Robin laten weten dat hij niet meer voorkomt in mijn plannen voor de periode tot en met 2024", zegt Van der Meer. "Dat is een ontzettend lastige beslissing om te nemen, want Robin heeft een grote staat van dienst in Oranje en op zijn inzet en motivatie hebben ik en mijn voorgangers nooit iets kunnen aanmerken. Mijn keuze heeft te maken met de manier waarop ik wil gaan spelen en de invulling die spelers aan hun positie kunnen geven."
Lindhout: "Na elke olympische cyclus ga je als topsporter weer opnieuw het gesprek aan met jezelf, je partner, je familie en uiteraard ook de staf van Oranje. Hoe ouder je wordt, hoe lastiger ook de afweging, want dan gaan er ook meer andere zaken meespelen. Fysiek kan ik nog zeker mee tot 2024 en misschien nog wel langer ook. Daar ben ik van overtuigd. Eerlijkheidshalve twijfelde ik zelf echter wel voor het eerst of ik er nog wel aan moest beginnen. Maar na het gesprek met Harry was het duidelijk. Als het vertrouwen er niet meer is dat ik het team beter kan maken, moet je je conclusies trekken."
Lindhout speelde sinds zijn 17e in de nationale selectie en miste vanaf 2008 zelden een wedstrijd. De geboren Eindhovenaar speelde ruim 250 interlands en nam onder meer deel aan de EK’s in Eindhoven 2012, Belgrado 2016, Barcelona 2018 en Boedapest 2020. Lindhout speelde nooit op de Olympische Spelen. Oranje wist zich sinds 2000 niet meer te plaatsen.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
3 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
4 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
8 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
11 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden