Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolocoach ontkent deel verkrachtingszaken

Waterpolocoach ontkent deel verkrachtingszaken

DEN HAAG (ANP) - Voormalig waterpolocoach Koen P. (34) ontkent een deel van de verkrachtings- en ontuchtzaken waarvoor hij deze week terechtstaat in de rechtbank in Den Haag. Meerdere vrouwen zeggen dat ze seks met hem hadden toen ze nog minderjarig waren. Het OM verdenkt hem in drie gevallen van verkrachting. Dat bleek dinsdag op de eerste zittingsdag.

"Ik vind het verschrikkelijk om de opsomming van de officier van justitie te horen. Het raakt me heel erg", zei de voormalig assistent-coach bij Jong Oranje. De man uit Leiden werd opgepakt in de zomer van 2018 na twee aangiftes van minderjarige pupillen en zat bijna een jaar vast.

"Ik weet dat het fout was en het had niet mogen gebeuren", zei Koen over de relatie met zijn pupil die als eerste aangifte deed. Ze hield een dagboek bij waarin staat dat ze dertig keer seks hadden. Die seks begon toen ze 16 jaar was, volgens P. omdat ze een fijne relatie met elkaar hadden.

Tweede beschuldiging

Een tweede beschuldiging van verkrachting door een andere pupil ontkent P. bij hoog en bij laag. "Ik heb geen enkele vorm van seks met haar gehad", zei P. nadat de rechter hem confronteerde met zijn eigen chatgesprekken waaruit dat zou blijken. "Ik chanteer geen mensen om met me naar bed te gaan." Dat de betrokken vrouw aangifte heeft gedaan van verkrachting noemde hij een "verschrikkelijke aantijging."

Bij twee andere vrouwen erkent P. zijn fouten gedeeltelijk. Zo stuurde hij een 15-jarig slachtoffer seksueel getinte berichten terwijl ze bij hem in het klaslokaal zat op het Leonardo College in Leiden, waar hij haar topsportbegeleider was. "Bijzonder ongepast", erkent P. nu, maar hij ontkent stellig dat hij de 15-jarige tijdens een trio zou hebben verkracht. Wel heeft hij haar gezoend, betast en gelikt, erkent hij. Tijdens het trio, waarbij ook zijn 16-jarige vriendin betrokken was, zou de jongste verder vooral hebben toegekeken, zo vertelde P. de rechters.

Naaktfoto's

Het dossier van P. is omvangrijk, zo beschikt de rechtbank over 6000 pagina's met chatgesprekken die de verdachte voerde met de meiden en die zij allemaal bewaard hebben. In een aantal chats heeft P. naaktfoto's gestuurd en ontvangen.

De rechtbank heeft drie dagen voor de zaak uitgetrokken. De strafeis van het Openbaar Ministerie wordt woensdag verwacht. Justitie verwijt de verdachte dat hij misbruik heeft gemaakt van de meisjes door zijn leeftijdsverschil en zijn positie in de waterpolowereld. Woensdag komen ook de slachtoffers aan het woord.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Uithoorn na onrust: we laten ons niet meeslepen

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn betreurt het dat een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in de Noord-Hollandse gemeente is uitgemond in ongeregeldheden. "We laten ons niet meeslepen door de luidste of felste stemmen", zegt burgemeester Pieter Heiliegers. "Een grote meerderheid van de inwoners van Uithoorn is betrokken en denkt mee. Dat is de basis om verder te bouwen."

2 uur geleden
Anti-azc-betogers in woonwijk Uithoorn, ME achtervolgt hen

UITHOORN (ANP) - Enkele honderden betogers tegen de komst van een azc zijn dinsdagavond een woonwijk in Uithoorn ingetrokken. De ME achtervolgde de demonstranten door de wijk met politiehonden, zag een ANP-verslaggever. De politie houdt mensen aan.

5 uur geleden
Paar honderd mensen bij protest tegen azc in Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Bij een protest tegen asielzoekers in Uithoorn zijn enkele honderden mensen bijeen. De betogers staan op een plein bij het gemeentehuis, waar dinsdagavond een commissievergadering van de gemeenteraad was over de asielopvang. Waar het protest aanvankelijk rustig begon, is de sfeer inmiddels omgeslagen, zo ziet een ANP-verslaggever.

6 uur geleden
ME grijpt in bij demonstratie tegen opvang asielzoekers in Houten

HOUTEN (ANP) - De ME heeft ingegrepen bij een protest tegen een asielzoekerscentrum in Houten. Op dat moment waren er nog zo'n honderd actievoerders bij het gemeentehuis, eerder op de avond ging het om zeker driehonderd demonstranten. Een deel van hen stak zwaar vuurwerk af, zag een ANP-verslaggever. Meerdere keren werd ook vuurwerk naar de politie gegooid.

6 uur geleden
Yeşilgöz wijst Rusland aan na drone-incident in Polen

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz wijst Rusland aan als de verantwoordelijke voor de drones die Nederlandse militairen in Polen hinderden. "De Russische dreiging is reëel", schrijft de VVD-leider dinsdag op X. "Poetin zoekt de grenzen op, zelfs bij onze eigen Nederlandse militairen." Volgens het ministerie van Defensie is het echter nog onbekend wie er achter de drones zit.

10 uur geleden
Toestemming voor vangen en zenderen wolven op Utrechtse Heuvelrug

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft toestemming gegeven om wolven op de Utrechtse Heuvelrug te vangen en verdoven, zodat ze voorzien kunnen worden van een zender. De Zoogdiervereniging wil de roedel volgen voor "wetenschappelijk onderzoek en onderwijs". De provincie heeft de voorwaarden hiervoor opgenomen in een zogeheten maatwerkvoorschrift, dat deze week is gepubliceerd en tot 1 april 2027 loopt.

12 uur geleden
Commissie: Defensie handelde jarenlang niet volgens de normen

DEN HAAG (ANP) - Defensie handelde jarenlang niet volgens de geldende normen. Dat concludeert de onafhankelijke commissie die onderzoek heeft gedaan naar het mortierongeval in Mali in 2016 waarbij de militairen Henry Hoving (29) en Kevin Roggeveld (24) om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte.

13 uur geleden