
Waterpolocoach ontkent deel verkrachtingszaken
DEN HAAG (ANP) - Voormalig waterpolocoach Koen P. (34) ontkent een deel van de verkrachtings- en ontuchtzaken waarvoor hij deze week terechtstaat in de rechtbank in Den Haag. Meerdere vrouwen zeggen dat ze seks met hem hadden toen ze nog minderjarig waren. Het OM verdenkt hem in drie gevallen van verkrachting. Dat bleek dinsdag op de eerste zittingsdag.
"Ik vind het verschrikkelijk om de opsomming van de officier van justitie te horen. Het raakt me heel erg", zei de voormalig assistent-coach bij Jong Oranje. De man uit Leiden werd opgepakt in de zomer van 2018 na twee aangiftes van minderjarige pupillen en zat bijna een jaar vast.
"Ik weet dat het fout was en het had niet mogen gebeuren", zei Koen over de relatie met zijn pupil die als eerste aangifte deed. Ze hield een dagboek bij waarin staat dat ze dertig keer seks hadden. Die seks begon toen ze 16 jaar was, volgens P. omdat ze een fijne relatie met elkaar hadden.
Tweede beschuldiging
Een tweede beschuldiging van verkrachting door een andere pupil ontkent P. bij hoog en bij laag. "Ik heb geen enkele vorm van seks met haar gehad", zei P. nadat de rechter hem confronteerde met zijn eigen chatgesprekken waaruit dat zou blijken. "Ik chanteer geen mensen om met me naar bed te gaan." Dat de betrokken vrouw aangifte heeft gedaan van verkrachting noemde hij een "verschrikkelijke aantijging."
Bij twee andere vrouwen erkent P. zijn fouten gedeeltelijk. Zo stuurde hij een 15-jarig slachtoffer seksueel getinte berichten terwijl ze bij hem in het klaslokaal zat op het Leonardo College in Leiden, waar hij haar topsportbegeleider was. "Bijzonder ongepast", erkent P. nu, maar hij ontkent stellig dat hij de 15-jarige tijdens een trio zou hebben verkracht. Wel heeft hij haar gezoend, betast en gelikt, erkent hij. Tijdens het trio, waarbij ook zijn 16-jarige vriendin betrokken was, zou de jongste verder vooral hebben toegekeken, zo vertelde P. de rechters.
Naaktfoto's
Het dossier van P. is omvangrijk, zo beschikt de rechtbank over 6000 pagina's met chatgesprekken die de verdachte voerde met de meiden en die zij allemaal bewaard hebben. In een aantal chats heeft P. naaktfoto's gestuurd en ontvangen.
De rechtbank heeft drie dagen voor de zaak uitgetrokken. De strafeis van het Openbaar Ministerie wordt woensdag verwacht. Justitie verwijt de verdachte dat hij misbruik heeft gemaakt van de meisjes door zijn leeftijdsverschil en zijn positie in de waterpolowereld. Woensdag komen ook de slachtoffers aan het woord.
Meer uit Binnenland
DIDAM (ANP) - In een blok met vijf woningen aan de Begoniastraat in Didam (Gelderland) is in de nacht van maandag op dinsdag brand uitgebroken. Het vuur woedt in drie van de woningen, meldt de brandweer. De huizen in het blok worden ontruimd. Het is onduidelijk of er nog mensen in de brandende woningen zijn. Voor de zekerheid is een ambulance opgeroepen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rusland is schuldig aan het neerhalen van vlucht MH17 en heeft daarmee de internationale afspraken over burgerluchtvaart geschonden, oordeelt de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO-Raad). De organisatie heeft dit besluit genomen in een zaak die is aangespannen door Nederland en Australië, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Noodfonds Energie, voor hulp bij het betalen van de energierekening, krijgt er volgens staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken, VVD) dit jaar geen extra geld bij. Het kabinet had er 56,3 miljoen euro voor uitgetrokken, maar dat is nu al op.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Schuldhoudbaarheid is voor minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) nog steeds de belangrijkste voorwaarde voor eventuele defensieleningen van de Europese Commissie aan EU-lidstaten. Pas als dat is geregeld, kan wat hem betreft over andere voorwaarden worden gepraat, zoals deelname van niet-EU-landen aan gezamenlijke defensie-investeringen, zei Heinen voor het begin van een tweedaags overleg met de EU-ministers.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De 29-jarige Hamzah L. die verdacht wordt van het doodsteken van een 11-jarig meisje afgelopen februari in Nieuwegein, heeft "ontzettend veel spijt". Hij zei dat hij last had van wanen, in een psychose verkeerde en drugs had gebruikt. Hij is zich nadien naar eigen zeggen steeds meer gaan herinneren van wat hij heeft gedaan. "Ik kan niet naar mezelf kijken, ik ben er echt kapot van", vertelde hij maandag in de rechtbank in Utrecht, tijdens de eerste voorbereidende zitting.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook basisscholen in Den Haag willen minder vaak externe leraren inhuren. "Het uitgangspunt: geen externe leraren, tenzij er geen andere optie is. Schoolbesturen zetten zich in om personeel vast aan de school te binden en niet afhankelijk te zijn van externen", aldus een woordvoerder van onderwijswethouder Hilbert Bredemeijer.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het bestuur van de Radboud Universiteit wil het advies volgen om de samenwerking met twee Israëlische universiteiten op te schorten. Op de universiteit in Nijmegen wordt maandag overleg gevoerd over het voornemen. De medezeggenschap mag eerst nog advies uitbrengen, daarna volgt het definitieve besluit. De verwachting is dat dit later deze week komt.
15 uur geleden