Waterpolobondscoach Van der Meer: Kroatië snel afgesloten
ROTTERDAM (ANP) - Waterpolobondscoach Harry van der Meer vond het knap hoe Oranje dinsdag in het olympisch kwalificatietoernooi van Roemenië won (9-8). "Als je kijkt naar het verloop van de wedstrijd, hebben we tactisch best veel moeten schakelen", zei hij. Jorn Winkelhorst viel uit vanwege problemen met zijn trommelvlies. We hebben wat gepuzzeld en gedaan, maar gelukkig viel het goed uit. Ik ben supertrots op het team hoe ze geknokt hebben tot het einde en hoe ze zich gehouden hebben."
Een dag eerder ging Oranje nog met 25-8 onderuit tegen het sterke Kroatië. Van der Meer: "De kans dat je die wedstrijd wint, is klein. Gisteren hebben we daar niet te veel woorden aan vuil gemaakt. Dit is gebeurd en er komen nog meerdere wedstrijden aan. Ik was er wel van overtuigd dat we vandaag met een andere spirit zouden beginnen. We hebben het afgesloten en zijn doorgegaan."
Van der Meer hoopt dat Winkelhorst op tijd hersteld is om het toernooi te vervolgen. "Mijn ervaring zegt wel dat als je dat goed inpakt, je kan spelen. Als dat niet zo is, is dat een gemis. Als hij niet kan spelen, ligt het volgende plan alweer klaar."
Jesse Koopman maakte tegen de Roemenen 4 seconden voor tijd de winnende treffer. "Wij hebben een team dat nooit opgeeft. Natuurlijk is het een gemis als je Winkelhorst kwijtraakt. We wisten toen dat we nog iets meer voor elkaar moesten vechten. We wisten dat we elkaar nog meer moesten helpen en een slagje extra moesten doen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden