Waterpolobondscoach Van der Meer: Kroatië snel afgesloten
ROTTERDAM (ANP) - Waterpolobondscoach Harry van der Meer vond het knap hoe Oranje dinsdag in het olympisch kwalificatietoernooi van Roemenië won (9-8). "Als je kijkt naar het verloop van de wedstrijd, hebben we tactisch best veel moeten schakelen", zei hij. Jorn Winkelhorst viel uit vanwege problemen met zijn trommelvlies. We hebben wat gepuzzeld en gedaan, maar gelukkig viel het goed uit. Ik ben supertrots op het team hoe ze geknokt hebben tot het einde en hoe ze zich gehouden hebben."
Een dag eerder ging Oranje nog met 25-8 onderuit tegen het sterke Kroatië. Van der Meer: "De kans dat je die wedstrijd wint, is klein. Gisteren hebben we daar niet te veel woorden aan vuil gemaakt. Dit is gebeurd en er komen nog meerdere wedstrijden aan. Ik was er wel van overtuigd dat we vandaag met een andere spirit zouden beginnen. We hebben het afgesloten en zijn doorgegaan."
Van der Meer hoopt dat Winkelhorst op tijd hersteld is om het toernooi te vervolgen. "Mijn ervaring zegt wel dat als je dat goed inpakt, je kan spelen. Als dat niet zo is, is dat een gemis. Als hij niet kan spelen, ligt het volgende plan alweer klaar."
Jesse Koopman maakte tegen de Roemenen 4 seconden voor tijd de winnende treffer. "Wij hebben een team dat nooit opgeeft. Natuurlijk is het een gemis als je Winkelhorst kwijtraakt. We wisten toen dat we nog iets meer voor elkaar moesten vechten. We wisten dat we elkaar nog meer moesten helpen en een slagje extra moesten doen."
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
12 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
14 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
20 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden