Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterpolobondscoach Van der Meer: Kroatië snel afgesloten

Waterpolobondscoach Van der Meer: Kroatië snel afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Waterpolobondscoach Harry van der Meer vond het knap hoe Oranje dinsdag in het olympisch kwalificatietoernooi van Roemenië won (9-8). "Als je kijkt naar het verloop van de wedstrijd, hebben we tactisch best veel moeten schakelen", zei hij. Jorn Winkelhorst viel uit vanwege problemen met zijn trommelvlies. We hebben wat gepuzzeld en gedaan, maar gelukkig viel het goed uit. Ik ben supertrots op het team hoe ze geknokt hebben tot het einde en hoe ze zich gehouden hebben."

Een dag eerder ging Oranje nog met 25-8 onderuit tegen het sterke Kroatië. Van der Meer: "De kans dat je die wedstrijd wint, is klein. Gisteren hebben we daar niet te veel woorden aan vuil gemaakt. Dit is gebeurd en er komen nog meerdere wedstrijden aan. Ik was er wel van overtuigd dat we vandaag met een andere spirit zouden beginnen. We hebben het afgesloten en zijn doorgegaan."

Van der Meer hoopt dat Winkelhorst op tijd hersteld is om het toernooi te vervolgen. "Mijn ervaring zegt wel dat als je dat goed inpakt, je kan spelen. Als dat niet zo is, is dat een gemis. Als hij niet kan spelen, ligt het volgende plan alweer klaar."

Jesse Koopman maakte tegen de Roemenen 4 seconden voor tijd de winnende treffer. "Wij hebben een team dat nooit opgeeft. Natuurlijk is het een gemis als je Winkelhorst kwijtraakt. We wisten toen dat we nog iets meer voor elkaar moesten vechten. We wisten dat we elkaar nog meer moesten helpen en een slagje extra moesten doen."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

7 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

11 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden