Waterpolobondscoach dient protest in tegen gelijkmaker Spanje
NANTERRE (ANP) - Bondscoach Evangelos Doudesis van de Nederlandse waterpolosters heeft een protest ingediend tegen de 12-12 van Spanje in de halve finale van de Olympische Spelen. Vlak daarvoor zouden de Spanjaarden in de fout zijn gegaan bij het aanvragen van een time-out. "We dienen het protest in omdat we er alles aan willen doen, maar de kans dat we gaan winnen is minimaal. Dit soort protesten worden in de sport helaas niet zo vaak gewonnen", zei de geboren Griek na het mislopen van de olympische finale na strafworpen.
Doudesis hechtte zelf ook niet veel waarde aan het protest. "Waarschijnlijk horen we binnen dertig minuten dat we het hebben verloren. En dit is voor mij ook niet het nieuws. Het belangrijkste is dat we een fantastische wedstrijd hebben gezien tussen twee fantastische teams en dat het verschil minimaal was."
Na een vroege 6-1-achterstand kwam Oranje bij 12-11 voor het eerst op voorsprong, waarna Doudesis na de daaropvolgende gelijkmaker al tevergeefs protesteerde bij de scheidsrechter. Na een spannende slotfase en 14-14-eindstand plaatste Spanje zich na strafworpen voor de finale.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
6 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden