Waterpeil zakt langzaam in Slovenië, dodental door storm loopt op
LJUBLJANA (ANP/DPA) - Na noodweer in Slovenië verwacht het nationale milieuagentschap op maandag nog maar een paar regenbuien. Het waterpeil van de rivier de Mur, op de grens met noorderbuur Oostenrijk, is sinds zondagavond aan het dalen. Het gevaar voor aardverschuivingen blijft, vanwege de natte grond. Het Sloveense persbureau STA meldt maandag dat het noodweer nog twee dodelijke slachtoffers heeft gemaakt. Dat brengt het totale dodental op zes.
Overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakten afgelopen week enorme schade in Slovenië. Dorpen werden geëvacueerd, wegen en spoorwegen stonden onder water en er brak een dam door in het oosten van het land. Premier Robert Golob schatte de totale schade op meer dan 500 miljoen euro. Hij sprak van "de ergste natuurramp" sinds het land in 1991 een onafhankelijke staat werd.
Om de ravage in Slovenië op te ruimen heeft het land bij de Europese Unie gevraagd om tientallen graafmachines en noodbruggen. Ook bij de NAVO vroeg het land om extra bruggen, vijf militaire helikopters en tweehonderd militairen voor reddingsoperaties en hulpverlening.
Onder de dodelijke slachtoffers zijn ook twee Nederlanders, werd vrijdag bekend. Met meerdere andere Nederlanders werden als vermist opgegeven, maar meldden zich later alsnog. Zondagavond zijn bussen met in totaal ruim negentig Nederlanders uit het noorden van Slovenië terug naar Nederland vertrokken.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
59 minuten geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
6 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
7 uur geleden